25 tysięcy cebulek kwiatów ozdobnych bezpłatnie dla gdańszczan!

9 Paź

„Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe” – to nazwa projektu edukacyjnego Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, w ramach którego urzędnicy przekażą (bezpłatnie po raz trzeci!) mieszkańcom blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. 

Cebulki będą wydawane w środę (11 października) od godziny 12.00 do rozdania wszystkich opakowań (najpóźniej do godziny 19.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Piekarniczej 16 (za Sądem Rejonowym Północ).

Przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych ma na celu zainspirowanie mieszkańców Gdańska do ukwiecania najbliższego otoczenia miejsc zamieszkiwania – parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

„Wszystkie Strony Miasta” na Gdansk.pl.
O tym i o innych projektach edukacyjnych Wydziału Środowiska opowiedzą jego pracownicy w programie „Wszystkie Strony Miasta” na stronie www.gdansk.pl . Gośćmi Marka Wałuszko będą Barbara Szczyt (opowie o środowej akcji rozdawania cebulek) oraz Marcin Tryksza i Tadeusz Gzowski, którzy przybliżą inne projekty edukacyjne dotyczące ochrony przyrody w naszym mieście.

Program rozpocznie się o godz. 12.30, we wtorek, 10 października. Zapraszamy do zadawania pytań za pośrednictwem FB lub Twitter`a.

3000 opakowań, po maksymalnie trzy dla jednej osoby
W tym roku zakupiono cebulki 20 odmian tulipanów i krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych.
Zestawy cebulek tulipanów i narcyzów (po 5-7 szt.), krokusów (po 10 szt.) zapakowane są w torebki zaopatrzone w informacje o roślinie, zalecenia dotyczące uprawy oraz informację o samym projekcie. Każda osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie po 3 opakowania i wybranych przez siebie cebulek.

Wydział Środowiska gdańskiego magistratu przygotował łącznie blisko 3000 sztuk opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta.

Wykonanie oznakowań woreczków z cebulkami oraz ich dystrybucja zostały powierzone gdańskiej Fundacji „Inne jest piękne”.

Po raz trzeci
Bezpłatne przekazywanie mieszkańcom cebulek kwiatowych odbędzie się po raz trzeci. Po raz pierwszy miało miejsce w 2015 roku. W 2016 roku mieszkańcom rozdano blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych.

Obecny projekt jest to kontynuacją projektu rozdawania mieszkańcom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 roku mieszkańcom rozdano blisko 100 000 nasion kwiatów ozdobnych – maciejek, słoneczników i innych!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.