10. Sztafeta Nadziei

11 Kwi

Wyjątkowa sztafeta odbędzie się w najbliższa sobotę w Galerii Bałtyckiej. Każdy pokonany biegiem lub na rowerze stacjonarnym kilometr to 1 złotówka przekazana przez sponsorów na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a pomóc może każdy.

Tegoroczna Sztafeta Nadziei wystartuje w sobotę o godzinie 15 na poziomie -1 w Galerii Bałtyckiej. Przez 24 godziny uczestnicy będą pokonywać kolejne kilometry jeżdżąc na rowerze stacjonarnym i biegnąc na bieżni. – Zależy nam na pokonaniu jak największej liczby kilometrów, ponieważ za każdy z nich sponsorzy przekażą złotówkę na działalność hospicjum – mówi Monika Bojarczuk z Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, koordynator Sztafety Nadziei. – A nasze potrzeby są ogromne. W tej chwili mamy pod opieką 43 śmiertelnie chore dzieci, a kontrakt z NFZ gwarantuje nam zwrot części kosztów za opiekę nad 24 podopiecznymi. Środki potrzebne na codzienną działalność musimy więc zdobywać w inny sposób.

Jednym z tych sposobów jest właśnie Sztafeta Nadziei, która w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty. – Będziemy pokonywać kolejne kilometry, by w symboliczny sposób pokazać wysiłek, ból i cierpienie, jakie każdego dnia towarzyszą nam w opie-ce nad naszymi podopiecznymi i ich rodzinami – mówi Monika Bojarczuk. – Jesteśmy do ich dyspozycji 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, a nasze pielęgniarki są w stanie pokonać nawet 300-400 kilometrów dziennie, by dotrzeć do naszych pacjentów.

W Sztafecie Nadziei może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat i do piątku do końca dnia zarejestruje się na stronie www.elektronicznezapisy.pl.

Działalność hospicjum można wspomóc także wrzucając datki do puszek wolontariuszy, którzy będą obecni w sobotę i niedzielę w Galerii Bałtyckiej oraz przekazując na rzecz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci 1% podatku.

Sztafeta Nadziei, Galeria Bałtycka, poziom -1. Start w sobotę (13 kwietnia) o godz. 15. Meta w niedzielę (14 kwietnia) o godzinie 15. Bezpośredni link do zapisów TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.