Gdyński Klub Filmowy na Polskiej 1

21 Sie

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintKultowy dla wszystkich gdyńskich kinomanów Klub Filmowy powraca do portu. Od 4 września rozpocznie regularne projekcje w Dworcu Morskim. Zabytkowa siedziba Muzeum Emigracji w Gdyni mieści się zaledwie kilkanaście minut spacerem od oryginalnej lokalizacji klubu na ul. Waszyngtona.

Ponad 100 spektakli latem w Teatrze Wybrzeże

21 Lip

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintTrwa intensywne, gorące i rekordowe Lato w Teatrze Wybrzeże. Od czerwca do końca sierpnia na czterech scenach teatru zaprezentowanych zostanie ponad setka spektakli, w tym aż 4 premiery. 

Nominowani do Nike na Literackim Sopocie

29 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintNike i Nagroda Literacka im. R. Kapuścińskiego – dwie niezwykle prestiżowe nagrody przyznawane są co roku autorom najlepszych książek i reportaży. Tegoroczni nominowani: Wioletta Grzegorzewska za „Guguły”, Piotr Nestorowicz za „Cudowną” i Magdalena Tulli za „Szum” oraz nagrodzony Michał Olszewski … Read More »

,,Nieznane obrazy” Władysławy i Bolesława Rogińskich

26 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintDnia 1 lipca o godzinie 18.00 w Bibliotece Oliwskiej w Gdańsku odbędzie się wernisaż malarstwa małżeństwa artystów Władysławy i Bolesława Rogińskich pt. Nieznane obrazy. Na wystawie będzie można obejrzeć wyjątkowe olejne obrazy z okresu wileńskiego oraz powojenny krajobraz Gdańska, a … Read More »

XV Festiwal DWA TEATRY – SOPOT 2015

24 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintW dniach 27-29 czerwca w Sopocie odbędzie się XV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. W konkursie na najlepsze słuchowiska i spektakle udział weźmie 29 produkcji radiowych oraz 18 telewizyjnych. Festiwal urozmaici jak zwykle wiele ciekawych … Read More »

Projekt: Kulturalna Plaża

23 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintProjekt Kulturalna Plaża to unikatowy cykl działań kulturalnych na sopockiej plaży przy Teatrze na Plaży i Klubie Atelier, łączący w miesiącach lipiec-sierpień działania z zakresu teatru, muzyki, filmu i literatury. Cały projekt został ponadto wpisany w dwa duże sopockie festiwale, … Read More »

Kino InfoBoxu. ,,Kto cię uczył jeździć?”

22 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0Print25 czerwca o godz. 19:00 w gdyńskim InfoBoxie zostanie wyświetlony przebój publiczności DOCS AGAINST GRAVITY FF. Trzy miasta, trzy odmienne kultury: Tokio, Monachium i Bombaj. Dokument opowiada historię trójki cudzoziemców, którzy mieszkając daleko od swoich ojczyzn, przygotowują się do egzaminu … Read More »

Biegiem przez Polskę na święto Polpharmy

19 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintPolpharma obchodzi swoje 80-lecie i z tej okazji w dniu 20 czerwca organizuje wyjątkowe wydarzenie. Na Stadionie Miejskim im Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim wystąpią zespoły Afromental i Perfect. Będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach oraz kibicować biegaczom kończącym … Read More »

Rymoliryktando pod banderą Open’er Festival

18 Cze

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintZnamy datę i miasto IV edycji Rymoliryktanda – podróżującego ogólnopolskiego dyktanda z przeszkodami wykreowanego przez cenionego tekściarza i performera Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego. Tegoroczne łamanie piór i języków odbędzie się 4 lipca w Marinie Gdynia,  w ramach Open’er Festival.