15. festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity

17 Maj

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintPonad 60 premier najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, ułożonych w tematyczne sekcje. Spotkania z reżyserami i bohaterami, debaty i rozmowy, edukacja dla dzieci i seniorów. Trzecia trójmiejska edycja największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum … Read More »

Międzynarodowy Kongres Kuratorów Sztuki Współczesnej IKT

7 Maj

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintJuż od 10 maja Miasto Gdańsk będzie gościło kilkudziesięciu kuratorów sztuki współczesnej z całego świata. W ramach 20-lecia Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 11 maja rozpocznie się Międzynarodowy Kongres Kuratorów Sztuki Współczesnej IKT. ŁAŹNIA jest współorganizatorem wydarzenia w Trójmieście.

Klimat na zmiany: Pułapki rozwoju

4 Maj

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintLaboratorium Innowacji Społecznych kontynuuje cykl filmowy zatytułowany „Klimat na zmiany”. 10 maja LIS zaprasza na film „Pułapki rozwoju”. Dowiemy się, jak blisko jesteśmy punktu, w którym postęp techniczny, rozwój gospodarki i wzrost liczby osób na świecie zagrażają istnieniu ludzkości. A … Read More »

„Z oranżadą w proszku na językach” – Grassomania 10!

2 Maj

Facebook0TwitterGoogle+0Pinterest0PrintJubileuszowa, 10. edycja Grassomanii zawita do Gdańska w niedzielę, 6 maja. Zacznie się otwartym spacerem miejskim – Jane’s Walk, by potem wspólnie spędzić czas podczas pikniku w parku Świętopełka. Hasłem tegorocznej edycji jest doświadczanie przez zmysły: „Z oranżadą w proszku … Read More »