Bieg na rzecz Hospicjum

22 Kwi

W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza na gdyńskie Pola Nadziei na Pomorzu.

W programie :

– o godz. 11.30 – parada żonkilowa z udziałem Orkiestry Promenadowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Przejdzie od Skweru Arki Gdynia, Bulwarem Nadmorskim do Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront przy ul. Waszyngtona,

– w godz.11.30-15.00 – Centrum Waterfront – festyn rodzinny, koncerty: Kamilo – disco polo, Alexa – skrzypce elektryczne, Koleczkowianie, ColoRed, Anna Brzeska, MDK i inni, ponadto: Food truck Atelier Smaku Joli Słomy i Mirka Trymbulaka, ścianka wspinaczkowa, zamki dmuchane, wóz strażacki, jarmark smaków i zapachów, kącik plastyczny dla dzieci, ambulans do poboru krwi i dzień dawcy szpiku,

– w godz. 10.30-12.00 odbędzie się I Bieg Nadziei, ze startem na Molo w Sopocie i metą w Gdyni na Skwerze Kościuszki. To sportowe wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na potrzeby podopiecznych hospicjów oraz ich rodzin.

Charytatywny bieg ma charakter towarzyski i polega na wspólnym pokonaniu trasy w żółtych strojach, symbolizujących żonkile – symbol nadziei ruchu hospicyjnego.
Trasa poprowadzi przez malownicze tereny Sopotu i Gdyni przy brzegu morza. Zawodnicy wystartują o godz. 10.30 z Molo w Sopocie, biegnąc Parkiem Północnym, Parkiem w Kolibkach, Promenadą Marysieńki, Kępą Redłowską, Bulwarem Nadmorskim. Meta na Skwerze Kościuszki pod Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront.

Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków biegania do włączenia się w akcję oraz do podzielenia się kilometrami z ludźmi, którzy są objęci opieką hospicyjną.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1334354659924932/
Bezpłatne zapisy prowadzone są na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/414.html.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.