Tenisowe emocje w Sopocie

10 Lip

Na Placu Przyjaciół Sopotu odbyła się impreza w ramach drugiej edycji akcji Dzieciaki do Rakiet. W ciągu wakacji mobilne korty odwiedzają różne polskie miasta, aby zarażać dzieci tenisową pasją. Jesienią zaś akcja przeniesie się do szkół, aby nauczać dzieci gry w tenisa na lekcjach wychowania fizycznego. Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Przez cały dzień tenisowych zmagań nieopodal sopockiego molo dziesiątki uśmiechniętych dzieciaków uczyły się podstaw gry w tenisa pod okiem trenerów, na co dzień pracujących z dziećmi.

Na każdej imprezie Dzieciaki do Rakiet, na której jestem, spotykam mnóstwo dzieci, które garną się do gry w tenisa. Dziś spotkałem kilkoro dzieci, które widziałem już na wcześniejszych wydarzeniach z tego cyklu. To pokazuje, że inicjatywa jest trafiona w dziesiątkę, dlatego też zachęcam wszystkich rodziców, żeby przyprowadzali swoje dzieci na lekcje tenisa. To fantastyczny sport! – powiedział Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji, który wraz z dziećmi grał i trenował na Placu Przyjaciół Sopotu.

Lekcje tenisa w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet prowadzone są w oparciu o międzynarodowy program promocji tenisa wśród najmłodszych: Tenis10. Ich kluczowym elementem jest właśnie dobra zabawa. Ćwiczenia, jakie realizują dzieci, są nie tylko stricte tenisowe, ale przede wszystkim ogólnorozwojowe. Dlatego są doskonałe również dla tych dzieciaków, które pierwszy raz trzymały rakietę w rękach.

Tenisowy maraton przez Polskę
Dzieciaki do Rakiet odwiedzą tego lata dziesięć polskich miast. Na rynkach i głównych placach doświadczeni trenerzy i animatorzy będą uczyć dzieci grać w tenisa. Lekcje będą przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe. Zapisy na bezpłatne treningi są prowadzone na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.

To jednak dopiero początek. Po zakończeniu wakacji akcja przenosi się do szkół, aby dzieci mogły uczyć się gry w tenisa na lekcjach wychowania fizycznego.
Organizatorzy akcji wyposażą 50 szkół w niezbędny sprzęt, a także przeszkolą nauczycieli, aby mogli uczyć swoich podopiecznych gry w tenisa. Nie ma tutaj znaczenia infrastruktura, bowiem w tenisa można grać wszędzie. Szkoły zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa.

Pomysł lekcji tenisa w szkole na lekcjach wychowania fizycznego jest rewelacyjny – powiedział Mariusz Fyrstenberg. – Nie słyszałem, żeby gdziekolwiek na świecie funkcjonował taki program. Wielkie gratulacje dla organizatorów za realizację tej szczytnej idei.

Akcja obejmuje szkoły z 10 miast w Polsce: Warszawy, Wrocławia, Sopotu, Rzeszowa, Krakowa, Poznania, Katowic, Torunia, Olsztyna i Lublina. Zakończeniem akcji będzie międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet
• 15 lipca 2017: Rzeszów – Rynek
• 22 lipca 2017: Kraków – Plac Wielkiej Armii Napoleona
• 5 sierpnia 2017: Poznań – Plac Wolności
• 12 sierpnia 2017: Katowice – Rynek
• 19 sierpnia 2017: Toruń – Rynek Nowomiejski
• 2 września 2017: Olsztyn – Plac przy Galerii Warmińskiej
• 9 września 2017: Lublin – Plac Zamkowy

Wszystkie wydarzenia odbywają się w godzinach: 10:00-19:00.

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.