Świąteczne zawody jeździeckie w Sopocie

13 Gru

Grudniowe zawody konne na sopockim Hipodromie tradycyjnie rozgrywane są w świątecznej atmosferze. W tym roku organizatorzy zapraszają na jeździecki jarmark bożonarodzeniowy i wspólne ubieranie choinki.

Hipodrom Sopot zaprasza na bożonarodzeniowe zawody w skokach przez przeszkody, którym towarzyszyć będzie jeździecki jarmark świąteczny. Publiczność będzie mogła podziwiać skoki przez przeszkody, a w przerwach konkursów odwiedzić stoiska usytuowane na hali, nad widownią. Na jarmarku będzie można kupić piękne prezenty świąteczne z motywami jeździeckimi, gadżety, kubki, pościel a także biżuterię. Na publiczność będą też czekały stosika ze słodyczami, kawą i herbatą.

W czasie zawodów Hipodrom zaprasza teżna wspólne ubieranie choinki.

Do tradycji należy także zorganizowanie podczas grudniowych zawodów konkursu przebieranego – zazwyczaj przebierają się zawodnicy, czasami jednak zdarza się, że również wierzchowce występują w specjalnych kostiumach. Sopocka publiczność do dzisiaj wspomina niezwykły występ pastereczki na koniu przebranym za owcę.


Także w tym roku sobotni konkurs przebierany, który zostanie rozegrany przed południem, szykuje się bardzo ciekawie i zabawnie.

Same zawody zaś, to część trwającego od października do marca cyklu JumpOFF Hipodrom, w ramach którego zawodnicy przez cały sezon halowy zbierają punkty, które później, w finale w marcu, kumulują się i przekładają na odpowiedniej wysokości nagrody finansowe.

Dzięki temu na sopockim parkurze można oglądać znanych zawodników na wysokiej klasy koniach, którzy przygotowują się do startów w zawodach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Przypominamy, że skoki przez przeszkody to najpopularniejsza dyscyplina jeździecka. Wywodzi się z tradycji wojskowych i myśliwskich, jednak dziś jest to sport stawiający na umiejętności, precyzję i doskonałe porozumienie między człowiekiem a zwierzęciem. Nie bez powodu mówi się, że jest to sport dwóch zawodników – jeźdźca i konia, a bez ich ścisłej współpracy nie ma mowy o sukcesie.

Jest to też sport bardzo demokratyczny, w którym startują obok siebie zawodnicy bardzo doświadczeni oraz ci młodzi, na początku swojej kariery. W tych samych konkursach można zobaczyć startujących na tych samych zasadach kobiety i mężczyzn.

Kolejne eliminacje cyklu JumpOFF Hipodrom zaplanowano na:
• 16-17 grudnia 2017 eliminacja 4 (godz. 8:00-19:00)
• 13-14 stycznia 2018 eliminacja 5 (godz. 8:00-19:00)
• 03-04 lutego 2018 eliminacja 6 (godz. 8:00-19:00)
• 17-18 lutego 2018 eliminacja 7 (godz. 8:00-19:00)
• 16-18 marca 2018FINAŁ (godz. 8:00-19:00)

Wstęp na zawody jest bezpłatny.
Więcej o zawodach można znaleźć na stronie: www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na portalu Facebook: facebook.com/SopotHipodrom.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa (wejście naprzeciwko Ergo Areny).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.