Startuje PKO Grand Prix Gdyni 2017

8 Lut

PKO Grand Prix Gdyni wraca z podwójną mocą! Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim już 11 i 12 lutego. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego, który rozpocznie się o godz. 10:00. Na listy startowe zapisało się łącznie 6815 zawodników, z czego ponad 5000 planuje wystartować w biegu na dystansie 10 km.

Urodzinowa inauguracja
Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim będzie pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu. To już tradycja, że sezon biegowy w Gdyni inaugurują sportowe obchody urodzin miasta. – Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę. Wierzę, że przy okazji 91. urodzin atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem zainaugurujemy kolejny sezon – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

PKO Grand Prix Gdyni 2017 charakteryzuje się wieloma zmianami na tle organizacyjnym. Nowością w stosunku do lat ubiegłych są cztery różne trasy, z których każda posiada swoją specyfikę. Podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zawodnicy ruszą w odwrotnym kierunku niż dotychczas. Zamiast ze Skweru Kościuszki przemieszczać się na ul. Jerzego Waszyngtona, pomkną w stronę Bulwaru Nadmorskiego. Tym samym zawsze groźny, mityczny podbieg ul. Świętojańską w końcu prowadzić będzie z górki.

Medale jeszcze bardziej gdyńskie
Z myślą o tegorocznej edycji cyklu zaprojektowano wyjątkowe medale, nawiązujące do nazw biegów oraz ich genezy. „Krążki” mogą funkcjonować oddzielnie, jednak najlepiej prezentują się razem.

Na pierwszym medalu, który trafi do biegaczy, można dostrzec okolice Skweru Kościuszki. – Właśnie tymi ulicami biegniemy podczas PKO Grand Prix Gdyni. To miejsca doskonale znane, jednoznacznie kojarzące się z Gdynią, m.in. tereny portowe, które napędzały rozwój miasta i przyczyniły się do jego powstania – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przygotowano również wyjątkowe nagrody dla najmłodszych biegaczy. Na medalach, które trafią do uczestników Biegu Malucha, główną rolę odgrywają przedstawione w biegu zwierzęta domowe.

Pobiegnij dla Marleny
Każdemu z przystanków PKO Grand Prix Gdyni towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Uczestnicy Biegu Urodzinowego mogą pomóc 27-letniej Marlenie, która choruje na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową, powodującą stopniowy zanik mięśni. Zaangażowanie zawodników, którzy w Biurze Zawodów odbiorą kartkę „biegnę dla Marleny”, przypną ją do koszulki i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie Marleny komórkami macierzystymi.

Imponująca lista nowości
Rozłożenie Biegu Urodzinowego na dwa dni, cztery wyjątkowe trasy i atrakcyjne medale to nie jedyne niespodzianki przygotowane dla uczestników PKO Grand Prix Gdyni 2017. Na długiej liście nowości znajdują się także m.in.: wprowadzenie pacemakerów, czy unikatowa koszulka zaprojektowana przez New Balance w ofercie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że każdy z uczestników cyklu, bez względu na wynik, będzie miał szansę wygrać nowoczesny samochód osobowy: Opel Adam.

PKO Grand Prix Gdyni 2017 towarzyszyć będzie również nowe hasło: „Nie przestawaj biec”. – W ubiegłym roku „Pokonaliśmy siebie”. Teraz nie zamierzamy się zatrzymywać, tylko biegniemy jeszcze szybciej! – zapewnia dyrektor Marek Łucyk.

HARMONOGRAM BIEGU URODZINOWEGO Z PKO BANKIEM POLSKIM:

11 lutego (sobota)
10:00 – Start Młodzieżowych Marszów – Nordic Walking;
10:45 – Start Marszu – Nordic Walking w kategorii Open;
11:15 – Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów – Nordic Walking;
12:00 – Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Starszaków;
12:15 – Ceremonia dekoracji Marszu – Nordic Walking w kategorii Open;
12:45 – Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Młodzików;
13:30 – Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Juniorów;
14:00 – Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych;
14:30 – Start Biegu Malucha.

12 lutego (niedziela)
10:00 – Start Biegu Głównego na 10 km;
12:00 – Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km.

TRASA BIEGU URODZINOWEGO Z PKO BANKIEM POLSKIM:
START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, Skwer Kościuszki – aleja Jana Pawła II – aleja Topolowa – Bulwar Nadmorski – Józefa Piłsudskiego – Świętojańska – Plac Kaszubski – Portowa – Tadeusza Wendy – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego – Polska – Bernarda Chrzanowskiego – Tadeusza Wendy – Św. Piotra – Jerzego Waszyngtona – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”.

Fot.tyt.: gdyniasport.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.