Halowe zawody w ujeżdżeniu oraz pokazy powożenia zaprzęgami

13 Sty

Zima to bardzo aktywny czas dla osób, które trenują sporty jeździeckie. W Sopocie, dzięki największej w Polsce krytej ujeżdżalni, widzowie przez cały sezon mogą oglądać zmagania jeźdźców. A już w ten weekend czeka ich nie lada gratka – zawody w ujeżdżeniu, zwanym także końskim tańcem.

Ujeżdżenie to najtrudniejszy i najbardziej wymagający sprawdzian wzajemnej współpracy i zaufania jeźdźca i konia. Tutaj nie ma miejsca na szybkość i energiczne skoki, ale liczy się harmonia, elastyczność ruchów, precyzja. Jest to najbardziej wysublimowana dyscyplina jeździecka, wymagająca perfekcyjnej współpracy człowieka ze zwierzęciem, a także ogromnej cierpliwości.

Konkursy ujeżdżeniowe podzielone są na klasy według stopnia trudności. Każda klasa to programy opisujące obowiązkowe ruchy – we wszystkich klasach jeździec i koń prezentują figury i chody: stęp, kłus i galop, płynne przejścia pomiędzy chodami oraz zmiany tempa.

W najbliższy weekend na widzów czeka dodatkowa atrakcja – treningowy konkurs w powożeniu zaprzęgami. Ta nieczęsto widywana w Sopocie dyscyplina rozwija się w ostatnich latach bardzo szybko i zdobywa uznanie wśród zawodników oraz publiczności.
W sobotę po konkursach ujeżdżeniowych oraz w niedzielę rano będzie można obejrzeć wspaniałe widowisko, konkurs zręczności powożenia z elementami maratonu. Tutaj, inaczej niż w przypadku wyważonej elegancji ujeżdżenia, liczy się szybkość i sprawność powożących. Podczas zawodów będzie można zobaczyć zaprzęgi jedno– i wielokonne.

 Hipodrom (Hala Pomarańczowa), 14–15 stycznia, w godzinach 8.00–18.00.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Źródło fot.tyt.: Hipodrom Sopot.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.