Seahawks Gdynia mają nowego koordynatora formacji ofensywnej

20 Lis

W sezonie 2016 ekipa trenerska Mistrza Polski wzbogaci się o koordynatora formacji ofensywnej. Nowym trenerem w zespole Macieja Cetnerowskiego będzie John Domen.

Po zdobyciu dwóch mistrzostw Polski, w sezonach 2014 i 2015, trener główny Seahawks Gdynia, postanowił zwiększyć nacisk na szkolenie zawodników, aby rozwinąć drużynę i wprowadzić nową jakość do procesu szkoleniowego. W poprzednich latach rolę koordynatora ofensywy, pełnili zawodnicy grający także na pozycji quaterbacka. W tym roku role będą oddzielne – koordynator ofensywy będzie odpowiedzialny za wyszkolenie i taktykę, a rozgrywający będzie realizował jego wytyczne na boisku.

Maciej Cetnerowski, trener główny Seahawks Gdynia mówi: W poprzednich sezonach, ze względu na finanse, szukaliśmy doświadczonych rozgrywających, którzy pełnili również funkcje trenerskie. W tym roku chcemy jeszcze bardziej rozwinąć się w formacji ataku, dlatego postanowiliśmy, że potrzebujemy więcej pomocy na ławce trenerskiej. John to młody, ale doświadczony trener, który duży nacisk położy na rozwój naszej linii ofensywnej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy podjąć współpracę.

medale
John Domen ma 26 lat i pochodzi z Kalifornii. Swoją karierę sportową rozpoczynał w szkole średniej El Dorado High School, gdzie przez 4 lata grał na linii ofensywnej, zdobywając liczne nagrody. Po szkole średniej w latach 2008 – 2010 grał w szkole wyższej w Santa Ana Junior College gdzie był kapitanem drużyny. Następnie grał w drużynie uniwersyteckiej Western Oregon w latach 2010 – 2013. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem w szkole średniej Yorba Linda High School, gdzie na początku pełnił rolę trenera linii ofensywnej, następnie awansując na koordynatora ofensywy. Brał również udział jako trener w prestiżowych szkoleniach Yahoo Rivals Camp i Prep Star All American Camp.

John Domen
John Domen

 

Już w chwili obecnej John jest zaangażowany w strategiczne prace przygotowujące do sezonu, natomiast od stycznia 2016 zacznie prowadzić drużynowe treningi.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.