Ruszają zapisy do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim

9 Maj

Nocny bieg, nocne zapisy! Już dziś (9 maja) o godzinie 23:59 ruszy rejestracja do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Zapisy potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59 i dostępne będą na stronie gdyniasport.pl. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 17 czerwca o godzinie 23:59.

Bez przerwy na odpoczynek

PKO Grand Prix Gdyni rozkręca się na dobre. Nie zdążyły jeszcze opaść emocje po Biegu Europejskim, a już trzeba zacząć myśleć o Nocnym Biegu Świętojańskim, który wystartuje w nocy z 17 na 18 czerwca. Wcześniej, bo już w nocy z 9 na 10 maja, ruszają do niego zapisy.

W ubiegłym roku na linii startu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim stanęło prawie 6500 osób. – To wydarzenie ma swój niepowtarzalny klimat. Połączenie tysiąca biegaczy i nocnej Gdyni za każdym razem robi ogromne wrażenie – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk.

Ulica Świętojańska uhonorowana podwójnie

Każdy z biegów PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Trzeci przystanek cyklu organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. Do reprezentacyjnej arterii Gdyni nawiązuje również tegoroczna układanka medalowa. – Jest to jedna z kluczowych dla naszego miasta ulic i bez wątpienia zasługuje ona na szczególne uhonorowanie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wszyscy, którzy wezmą udział w czerwcowym biegu, będą mieli okazję podziwiać rozświetloną ulicę Świętojańską w pełnej krasie. To właśnie na niej znajduje się słynny podbieg – zdaniem wielu najtrudniejszy fragment 10-kilometrowej trasy. Natomiast po przekroczeniu linii mety biegacze otrzymają wyjątkowy medal – trzeci element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie.

Czas do 6 czerwca

W zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim okazał się Gilbert Kipkosgei z Kenii, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował zaledwie 29 minut i 43 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska.

Czy w tym roku będziemy świadkami równie dobrych rezultatów? Podjąć wyzwanie może każdy! Zapisy dostępne są w Profilu Zawodnika na stronie gdyniasport.pl i potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59.

Pokonaj siebie i walcz o Hondę

Tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: „Pokonaj siebie”, zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie albo… w nocy, dla drugich pobicie rekordu życiowego – powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Do „pokonania siebie” dodatkowo zachęca atrakcyjny konkurs. Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Między innymi dlatego warto zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim.

Fot.tyt.: gdyniasport.pl

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.