Retro Tempo

4 Gru

4 grudnia w godzinach 14.00-15.00 odbędzie się w Gdańsku finał rozgrywek pierwszej w Polsce ligi Piłki Chodzonej – Retro Tempo. Poznamy pierwszego mistrza piłki chodzonej w naszym kraju! Gry zostaną rozegrane w hali przy ulicy Meissnera w Gdańsku.

Plan spotkania:
– rozgrzewka o godzinie 14.00
– losowanie gier – są 3 drużyny
– każdy z każdym gra 2×3 minuty, finał 2 x 4 minuty.

Spotkania dla drużyn prowadzili znani trenerzy – Wojciech Łazarek i Józef Gładysz oraz lokalni animatorzy sportu.

Projekt kierowany jest głównie dla seniorów oraz osób z ograniczeniami ruchowymi, których pasją jest piłka nożna. Piłka chodzona to odmiana najpiękniejszej i najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie. Odmiana dedykowana osobom, które nie mogą grać w jej tradycyjną wersję, a więc osobom które uważają, że sport już nie jest dla nich. Jest idealna dla osób mających problemy z poruszaniem się, seniorów, osób po wylewach, udarach czy operacjach oraz chcącym wrócić do aktywności ruchowej

Retro Tempo to projekt wprowadzający Piłkę Chodzoną na Polski rynek. Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania osób powyżej 50 roku życia w aktywność ruchową, czego efektem miałaby być poprawa ich fizycznego i psychicznego stanu zdrowia. Zwiększenie aktywności i sport grupowy to także integracja społeczna osób wykluczonych z powodów wieku lub ograniczeń ruchowych. I co najważniejsze jest to świetna zabawa dla każdego.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.