Rekordowa wygrana Sabercats Sopot

8 Lip

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Sabercats Sopot rozgromili beniaminka Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II – Griffons Słupsk 76:0. Pobili swój własny rekord w ilości zdobytych punktów w meczu i ustanowili nowy rekord ligi PLFA II (poprzedni – 74:0 z 2009 r. – należał do Kraków Tigers z meczu z Warriors Ruda Śląska)! Przedłużyli również swoją passę wygranych meczy do trzech z rzędu.

Mimo jednostronności, mecz mógł się podobać zgromadzonej na sopockim stadionie Ogniwo kibicom. Rozkręcająca się z meczu na mecz ofensywa Sabercats Sopot, pod wodzą głównego trenera i rozgrywającego Luke Zetazate przy każdym posiadaniu piłki przesuwała się do pola punktowego słupszczan. W efekcie zaaplikowała gościom cztery przyłożenia z dwoma podwyższeniami. Co ciekawe, dwukrotnie przy próbach podwyższenia kopacz uderzał w słupek.

Podobny scenariusz powtórzył się w drugiej kwarcie meczu. Tym razem jednak cztery przyłożenia udało się czterokrotnie podwyższyć. W tym momencie, z racji prowadzenia 35+ czas meczu zaczął być liczony bez przerw (poza wybiegnięciami za pole i przerwami na żądanie trenerów). Częste posiadanie piłki, a przez to szanse na punktowanie to nie tylko zasługa formacji atakującej, ale również twardej defensywy sopocian. Zmuszała ona atakujących słupszczan do błędów lub szybko zatrzymywała ich akcje.

W trzeciej kwarcie dało się zauważyć pewne rozprężenie w szeregach Sabercats, ale i tak jeden z ataków zakończył się przyłożeniem. Z kolei zdziesiątkowani Griffons (do Sopotu przyjechali w mocno okrojonym składzie) nie byli w stanie zagrozić gospodarzom.

Czwarta odsłona spotkania ponownie obfitowała w zdobycze punktowe Sabercats. Szczególnie efektowne było przyłożenie po przechwycie piłki od atakujących słupszczan.

Cieszę się z końcowego wyniku spotkania. Bardzo dobry mecz zagrała nasza defensywa, która szybko powstrzymywała ataki gości. Słowa uznania również dla ofensywy – ustanowiła w końcu rekord ligi. Chcemy utrzymać ten wysoki poziom do końca rozgrywek. To spotkanie było godnym podsumowaniem rundy zasadniczej na własnym stadionie – skomentował mecz Michał Radelicki, prezes Sabercats Sopot.

Sabercats Sopot - fot. Arek Gancarz
Sabercats Sopot – fot. Arek Gancarz

Kolejny mecz Sabercats Sopot zagrają na wyjeździe, w Bydgoszczy z tamtejszym beniaminkiem – zespołem Raiders, 27 lipca.

Sabercats Sopot – Griffons Słupsk 76:0 (26:0, 28:0, 6:0, 16:0)

1 kwarta
6-0 – 80-jardowe podanie Luke’a Zetazate do Michała Burka;
12-0 – 4-jardowy bieg Macieja Hallmanna (podwyższenie z 1 pkt. Przemysława Portalskiego);
19-0 – 35y podanie Luke’a Zetazate do Bartosza Romanowskiego;
25-0 – 1y bieg Macieja Brandta (podwyższenie za 1 pkt. Przemysława Portalskiego);
2 kwarta
32-0 – 11y podanie Luke’a Zetazate do Bartosza Romanowskiego (podwyższenie 1 pkt. Przemysław Portalski);
39-0 – 3y podanie Luke’a Zetazate do Filipa Sarnackiego (podwyższenie 1 pkt. Przemysław Portalski);
46-0 – 30y podanie Luke’a Zetazate do Przemysława Portalskiego (podwyższenie 1 pkt. Przemysław Portalski);
53-0 – 10y bieg Macieja Hallmanna ((podwyższenie 1 pkt. Przemysław Portalski);
3 kwarta
60-0 – 4y bieg Kollina Wilczyńskiego;
4 kwarta
66-0 – 3y bieg Marcela Greczkowskiego (podwyższenie za 2 pkt. Macieja Brandta);
74-0 – 62y przyłożenie po przechwycie Mariusza Wojtkiewicza (podwyższenie 2 pkt. Sebastiana Rezmera).

One Reply to “Rekordowa wygrana Sabercats Sopot”

1. Przechwyt wykonał z nr 15 Mariusz Wojtkiewicz, warto zauważyć że była to jedna z najlepszych akcji podczas meczu 😉