Psy polecą w Gdyni

1 Sie

W pierwszy weekend sierpnia do Gdyni zawitają wyjątkowi zawodnicy. W położonym tuż przy plaży Parku Kolibki, 5-6 sierpnia odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów. Czworonogi z całej Polski wezmą udział w trzeciej w tym sezonie rundzie rozgrywek o tytuł mistrza dogfrisbee. Przez cały weekend będzie można podziwiać widowiskowe pokazy zawodników, startujących w konkurencjach dystansowych, połączeniu frisbee z agility oraz pokazów tanecznych. W trakcie zawodów udzielane będą bezpłatne porady ekspertów w zakresie żywienia i zachowania zwierząt. 

Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, która również w Polsce zyskała sporą grupę miłośników. Plastikowy dysk, latający obiekt pożądania czworonogów, stał się inspiracją do opracowania konkurencji sportowych i rekreacyjnych, w których psi atleci mogą wykazać się szybkością, zwinnością i skocznością. Zakorzeniona w idei pozytywnego szkolenia rywalizacja pokazuje silną relację pomiędzy zwierzęciem i człowiekiem. Jest to sport, w którym docenia się pracę i klasę każdej pary z osobna. Co więcej – mogą go uprawiać wszystkie psy, bez względu na rasę czy pochodzenie.

Już po raz drugi zmagania Latających Psów odbędą się w nowatorskiej formule UpDog, która daje szansę na zaprezentowanie się mniej atletycznym psom, a przed zawodowcami postawi nowe wyzwania. W Gdyni rozegranych zostanie pięć konkurencji. Oprócz znanych pokazów w stylu wolnym Freestyle, zespoły zmierzą się w ThrowNGo – polegającym na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; Far Out – konkurencji dystansowej, w której punktowane są jak najdalsze rzuty; Time Warp ‒ konkurencji, której celem jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez wykonanie trzech złapanych rzutów oraz Frizgility, czyli połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem.

Oprócz zawodów dogfrisbee, Latające Psy to również miejsce promocji innych popularnych psich sportów. W Gdyni odbędą się niezwykle lubiane przez widzów pokazy zaganiania kaczek przy pomocy psów. Nie zabraknie również szkółki frisbee, która przybliży zasady oraz umożliwi naukę podstaw dogfrisbee. Obecność na zawodach Latające Psy to także szansa zadbania o kondycję czworonoga – podczas weekendowych zmagań można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów dot. właściwego żywienia oraz psychologii i zachowań psów. W trakcie wydarzenia, właściciele psów mogą także otrzymać specjalne próbki karmy, dopasowanej do wieku swojego najlepszego przyjaciela.

Zmaganiom sportowym towarzyszyć będą konkursy ze znajomości przepisów regulujących zasady posiadania i utrzymywania psów. Będzie też można porozmawiać ze Strażnikiem Miejski, zarejestrować swojego czworonożnego przyjaciela w bazie danych prowadzonej przez Urząd Miasta Gdyni, a także zaadaptować psa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni.

Ta charakteryzująca się dużą aktywnością dyscyplina, wymaga również odpowiednio zbilansowanej karmy. Edukując oraz pomagając właścicielom w doborze właściwego pożywienia, wspólnie z nimi dba o dobrą formę i zdrowie ulubieńca. Dzięki starannie dobranym składnikom oraz porcjom dostarcza zwierzętom optymalny poziom energii zapewniając prawidłowe odżywienie na każdym etapie życia.

W trakcie gdyńskich zawodów dyżur pełnić będzie również ekspert  – lekarz weterynarii, który bez dodatkowych opłat skontroluje stan zdrowia czworonogów, które pojawią się na zawodach. Odwiedzając mobilną klinikę marki będzie można także uzyskać informacje o sposobach ochrony psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

Szczegółowe informacje nt. serii zawodów Latające Psy dostępne są na stronie www.latajacepsy.org.

Harmonogram zawodów w Gdyni

Sobota 5 sierpnia

od 8:00 rejestracja (wszystkie konkurencje)
9:30 Frizgility Level 1
12:00 Pokaz zaganiania kaczek
12:30 Freestyle Level 1 – runda kryteriów
14:30 Pies W Wielkim Mieście
15:00 Pokaz zaganiania kaczek
15:30 Freestyle Level 2 – runda kryteriów
17:30 Far Out (long distance)

Niedziela 6 sierpnia

od 7:00 rejestracja ThrowNGo L1 i L2, Time Warp, Frizgility L2
8:00 Freestyle Level 1 – runda efektu
9:30 ThrowNGo Level 1
10:00 Time Warp
12:30 Pokaz zaganiania kaczek
13:00 ThrowNGo Level 2
14:30 Freestyle Level 2 – runda efektu
15:30 Pies W Wielkim Mieście
16:00 Frizgility Masters (Top 10)
Frizgility Level 2 (debiut konkurencji)
ThrowNGo Masters (Top 10)
ok. 17:30 Ceremonia
Pokaz zaganiania kaczek

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.