,,Prawo Sportowe w Europie i na świecie. W poszukiwaniu najlepszych wzorców”. IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego

10 Kwi

Już 24 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego „Prawo Sportowe w Europie i na świecie. W poszukiwaniu najlepszych wzorców” organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

Mając już szeroką wiedzę z poprzednich edycji Konferencji na temat regulacji sportu w prawie polskim, organizatorzy postawili sobie za zadanie przybliżyć regulacje międzynarodowych organizacji sportowych, a także z prawa europejskiego, jak i prawodawstw innych państw. W tym celu zostali zaproszeni specjaliści w dziedzinie prawa sportowego – przedstawiciele instytucji państwowych i związków sportowych, a także prawnicy i pracownicy naukowi.

Prelegenci będą w swoich wystąpieniach zarówno porównywali obowiązujące prawo, jak i poszukiwali najlepszych wzorców w zakresie prawodawstwa i stosowania prawa w sporcie.

Konferencja będzie się składać z trzech paneli tematycznych:
„Uniwersalne standardy w międzynarodowym prawie sportowym”
„Sport w prawie europejskim”
„Regulacje prawa sportowego w innych krajach”

Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz wymaga zgłoszenia przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej wydarzenia do 15 kwietnia.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie.

                                                 >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Jako patron medialny serdecznie polecamy i zachęcamy do uczestnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.