Pobiegnij i bądź częścią wielkiej biało-czerwonej flagi

6 Paź

Punktualnie o godzinie 11:11 wystartowały zapisy do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Rejestracja trwa do 24 października do godziny 23:59. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 11 listopada o godzinie 15:00.

Bieg, który przyciąga tłumy

Czas na ostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Po Biegu Urodzinowym, Biegu Europejskim i Nocnym Biegu Świętojańskim, czas na Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim.

W ubiegłym roku na linii startu najbardziej patriotycznego ze wszystkich gdyńskich biegów, stanęło 6672 osób. Tym samym pobity został biegowy rekord frekwencji na Pomorzu. – Wierzymy, że również w tym roku frekwencja dopisze. Każdy, kto choć raz spędził z nami 11 listopada, wie, że jest to fantastyczna forma zademonstrowania miłości do ojczyzny i do sportu – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przed zmaganiami na 10 kilometrów tradycyjnie wystartują nordic-walkerzy oraz dzieci i młodzież w kilku kategoriach wiekowych.

Stwórz największą biało-czerwoną flagę

Każdy z czterech przystanków PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim utworzymy największą żywą flagę w północnej Polsce. Przed startem każdy z biegaczy otrzyma białą lub czerwoną koszulkę, dzięki czemu na starcie będziemy mogli zobaczyć polskie barwy narodowe.

 To piękna akcja, dzięki której wzmacniamy niezwykle cenne, patriotyczne wartości – zauważa Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. I dodaje: – Co roku, wśród biegaczy i kibiców, z łatwością można zauważyć osoby przyodziane w stroje nawiązujące do polskiej historii i tradycji. Cieszę się, że potrafimy obchodzić nasze święto narodowe w tak wspaniały sposób.

Walka o Hondę i pozycje w „generalce”

Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Dla tych, którzy mają za sobą dwa starty, Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim jest więc doskonałą okazją do tego, aby dołączyć do konkursu.

Przed ostatnim z biegów warto również spojrzeć na klasyfikację generalną cyklu. Z ponad dwuminutową przewagą i kompletem zwycięstw na koncie prowadzi w niej Tomasz Grycko (1:29:50), drugi jest Marek Kowalski (1:31:52), a trzeci Michał Rolbiecki (1:36:33). Wśród kobiet na czele jest Monika Rolbiecka (1:53:57), a za nią plasują się Małgorzata Pazda-Pozorska (1:57:26) i Barbara Bączek-Motała (1:59:29).

Walka o końcowe pozycje w „generalce” będzie niezwykle emocjonująca. Podjąć wyzwanie może każdy, wystarczy zapisać się w Profilu Zawodnika na stronie www.gdyniasport.pl. Termin upływa 24 października o godzinie 23:59.

Fot.tyt.: Bieg Niepodległości 2015/gdyniasport.pl.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.