Nowe logo Atomówek

2 Paź

PGE Atom Trefl Sopot to klub siatkówki kobiet, który już na samym początku istnienia wypracował sobie miejsce na siatkarskiej mapie Polski i Europy. Po pięciu latach rywalizacji o najwyższe cele, sopocka drużyna wywalczyła pięć medali mistrzostw Polski (w tym dwa złote), Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Pucharu CEV. Trzykrotnie występowała także na parkietach Europejskiej Ligi Mistrzyń. Po udanych pięciu sezonach kolejny rozdział klubowej historii Atomówki otwierają z nowym i dynamicznym logiem, którego elementy składowe zostały przygotowane i skomponowane w całość z najwyższą starannością.

Klubowe logo dzięki głębokim szlifom o kształcie piłki do siatkówki jasno precyzuje dyscyplinę sportu, w jakiej rywalizują sportsmenki PGE Atomu Trefla Sopot. Sama zielona tarcza wpisana w niebieską ma symbolizować zwycięstwo i waleczność. W kulturze europejskiej jest ona atrybutem bohaterów i wojowników, co bardzo oddaje charakter zespołu z Sopotu. Z tego względu w niższej jej części widnieje wizerunek siatkarki, która przyjmuje pozę odpowiednią dla elementu zagrywki, ale może także ukazywać piękno, dynamikę i siłę uchwycone w momencie ataku. Sam kształt siatkarki został zbudowany i zmodyfikowany z sylwetek kilku zawodniczek reprezentujących barwy PGE Atomu Trefla Sopot. Sylwetka sportsmenki precyzuje na tarczy dyscyplinę sportu, którą zgodnie z wcześniejszą informacją sygnalizują szlify na całości znaku. Subtelna i dynamiczna, silna i piękna – idealnie komponuje się także z wolno stojącą typografią PGE Atom Trefl Sopot.

pg

Duża niebieska tarcza wykorzystując jeden z podstawowych kolorów klubowych symbolizuje stabilność, pewność i sukces. Niebieski w połączeniu z zielonym niesie ze sobą spokój, świeżość i harmonię, a także odwołuje się do usytuowania klubu na mapie Polski – niebieski nawiązuje bowiem także do morza, a zieleń jest kolorem natury. Ponad logiem w części poza tarczą widnieją dwie złote gwiazdki, które symbolizują dwa mistrzostwa Polski wywalczone przez PGE Atom Trefl Sopot. Jedna gwiazdka odpowiada jednemu złotemu medalowi. Inne sukcesy sportowe i trofea nie będą zaznaczane na herbie ani w jego częściach integralnych.

Całe logo drużyny jest soczyste, nowoczesne i silnie związane z oficjalnym sponsorem strategicznym klubu – PGE Polską Grupą Energetyczną. Jednocześnie pozostaje wierne historii drużyn Trefla.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.