Młoda Liga Kobiet. Atomówki powalczą o złoto

19 Mar

Ostatni mecz w fazie finałowej w roli gospodarza i jednocześnie najważniejszy mecz sezonu dla młodych zawodniczek PGE Atomu Trefla Sopot. Wygrywając to spotkanie mogą sobie zapewnić mistrzostwo Młodej Ligi Kobiet, będąc tym samym pierwszym w historii mistrzem Polski. Zadanie jednak nie będzie łatwe. Naprzeciwko podopiecznych Piotra Mateli staną zawodniczki SK bank Legionovii Legionowo, które wspierane przez orlenligowe siatkarki nadal pozostają w walce o złoty medal. Początek spotkania w hali treningowej ERGO ARENY w piątek (20 marca) o 14:00!

Będzie to spotkanie lidera z wiceliderem rozgrywek, które odpowie nam na pytanie, kto zostanie mistrzem pierwszych, historycznych rozgrywek Młodej Ligi Kobiet.

Do tej pory Atomówki przegrały tylko raz. Było to pierwsze spotkanie rundy finałowej. Uległy wtedy zespołowi Impelu Wrocław po bardzo zaciętym spotkaniu. Porażka jednak na tyle rozdrażniła sopocianki, że w kolejnych spotkaniach straciły tylko jednego seta. Pierwszy mecz obu drużyn anonsowany było na hit rozgrywek Młodej Ligi Kobiet. Siatkarki z Legionowa wsparte sześcioma zawodniczkami na co dzień występującymi w ORLEN Lidze były faworytkami pierwszego meczu, który na dodatek były gospodyniami. Atomówki podrażnione niefortunną porażką z Wrocławiem chciały pokazać, że poprzednie spotkanie było tylko wypadkiem przy pracy. Nikt chyba jednak nie oczekiwał tak łatwego zwycięstwa. W żadnym z setów podopieczne Wojciecha Lalka nie były w stanie zagrozić świetnie grającym sopociankom.

W piątkowym meczu kibice będą mogli obserwować aż osiem reprezentantek Polski – sześć z nich wystąpi w barwach PGE Atomu Trefla Sopot, a dwie w barwach zespołu z Legionowa.

Czy Atomówki poradzą sobie z presją? Czy legionowianki podrażnione łatwą porażką na własnym parkiecie będą chciały odegrać się w Sopocie? Która z drużyn zostanie mistrzem Młodej Ligi Kobiet? Czy Atomówki na kolejkę przed końcem będą świętowały mistrzostwo? Odpowiedzi na te pytania wszyscy poznają już jutro w ERGO ARENA.

kmk
Start o godz. 14:00 – wstęp na to spotkanie jest wolny, ale emocje będą z pewnością bezcenne.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.