Mistrzowski triathlon w Gdańsku

13 Lip

Już za kilka dni odbędzie się w Gdańsku jedna z najważniejszych imprez triathlonowych tego sezonu. 17 lipca 2016 r. na plaży w Brzeźnie o godzinie 9.00 rozpoczną zmagania triathloniści startujący w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim.

Impreza Triathlon Gdańsk choć jeszcze dość młoda, zaskarbiła sobie duże grono sympatyków, którzy chętnie przyjeżdżają nad morze, by wystartować w wyjątkowej nadmorskiej scenerii. Organizatorzy wydarzenia – Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku – stale je rozwijają, stąd kolejny, duży krok czyli impreza w randze mistrzostw Polski. To dla wielu zawodników również okazja na ostatni sprawdzian przed zawodami z cyklu Ironman, które odbędą się 3 tygodnie później.

Do Gdańska zawita nie tylko triathlonowa Elita, to również Mistrzostwa Polski dla Grup Wiekowych. Przewidziane będą oddzielne starty, Elita będzie rywalizować w formule drafting, Grupy Wiekowe w formule non-drafting. Arenę rywalizacji stanowi wyjątkowa, nadmorska sceneria: akwen wodny przy gdańskim molo w Brzeźnie, Park Nadmorski im. Ronalda Reagana oraz okolice Stadionu Energa Gdańsk. Zawodnicy zmierzą się z dystansami: 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Oprócz walorów krajobrazowych, jej atutem jest również bardzo krótki dobieg do strefy zmian.

tra2

Dzień wcześniej, w sobotę 16 lipca 2016 r. odbędzie się edycja dla najmłodszych triathlonistów – Triathlon Gdańsk dla dzieci. Start w imprezie towarzyszącej mistrzostwom Polski może być dla adeptów triathlonu wspaniałą, sportową przygodą. Jego uczestnicy będą rywalizować w tym samych konkurencjach, co dorośli, na odpowiednio krótszych dystansach. To doskonała okazja do zainspirowania dzieci do podjęcia wyzwania i wspólnego udziału w zawodach, również w latach kolejnych.

tra3

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
Współorganizator: Polski Związek Triathlonu.

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.