Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek

19 Cze
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Print this page

19.06.2016r na kortach Sopot Tenis Klub zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek. W turnieju wystartowała cała czołówka zawodników i zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

Na kortach STK było można obejrzeć także pojedynki niedawnych deblowych zwycięzców ITF Futures Men’s SOPOT CUP – Kacpra Żuka i Piotra Matuszewskiego.

Finaliści debla po meczu

W niedzielę 19.06.2016 r rozegrano dwa ostatnie finału Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w grach pojedynczych. W turnieju juniorów zgodnie z oczekiwaniami do finału dotarli dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy: z numerem 1 Kacper Żuk i z numerem 2 Piotr Matuszewski. Piotr Matuszewski zrewanżował się Kacprowi Żukowi za zeszłoroczny finał i w tym roku wygrał 6:4 2:0 ret zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów 2016.
III miejsce zajęli Piotr Śmietana i Michał Sikorski.

MPJ 2016 - I m K. Żuk-P.Matuszewski , II m M.Sikorski-J.Grzegorczyk
MPJ 2016 – I m K. Żuk-P.Matuszewski , II m M.Sikorski-J.Grzegorczyk

W turnieju juniorek tytuł Mistrzyni Polski Juniorek 2016 wywalczyła rozstawiona z numerem 1 Daria Kuczer. Mecz z Marceliną Podlińską był bardzo wyrównany i wynik często zmieniał się na korzyść jednej lub drugiej zawodniczki a o wygranej miał zdecydować trzeci set. Marcelina w trzecim secie prowadziła 5:3 i miała własny serwis ale nie dowiozła tej przewagi do końca i przegrała tego seta 7:6(3). III miejsce zajęły Dorota Szczygielska i Magdalena Zajda.

MP J - I m D.Kuczer-A.Sosnowska , II m D.Poczena-M.Podlińska
MP J – I m D.Kuczer-A.Sosnowska , II m D.Poczena-M.Podlińska

W sobotę mecze finałowe rozegrano w grach podwójnych: deblowymi Mistrzami Polski Juniorów 2016 zostali ; Kacper Żuk i Piotr Matuszewski , II miejsce zajęli Michał Sikorski w parze z Jakubem Grzegorczyk . III miejsce zajęli Mikołaj Wrzoł – Jakub Zamorski i Konrad Feryze-Marcin Skowroński.

Tytuł deblowych Mistrzyń Polski Juniorek przypadł Darii Kuczer i Adriannie Sosnowskiej które wygrały z parą Dominika Poczena i Marcelina Podlinska 6:1 6:2. III miejsce zajęły Nina Furmaniak w parze z Julią Piątek i debel Zuzanna Wilk i Sonia Grzywocz.

W piątek z powodu opadów deszczu w Hali Korneluków Sopot Tenis Klubu rozegrano finał par mieszanych w którym Piotr Śmietana i Oliwia Szymczuch wygrali z mixtem Paweł Jankowiak – Dorota Szczygielska 5:7 6:0 10:4. III miejsce zajęli Jakub Zamorski – Nina Furmaniak i Marcin Skowroński – Daria Kuczer.

Źródło fot.tyt.: Sopot Tenis Klub