I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych

26 Lip

Będzie to sprawdzian umiejętności, woli walki i sprawności fizycznej. Dwudniowa rywalizacji biegaczy i biegaczek w mistrzostwach biegów przeszkodowych odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdyńskiej plaży oraz na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia na początku września. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Malownicza i urozmaicona trasa oraz techniczne przeszkody pozwolą wyłonić pierwszego Mistrza oraz Mistrzynię Polski Biegów Przeszkodowych na dystansach 5 i 15 km. Bieg główny, w kategorii Elite, będzie podsumowaniem rocznego sezonu. Do rywalizacji stanie czołówka z rankingu Pucharu Polski oraz najlepsi z serii Elite zawodów biegów partnerskich.

– Profesjonalne biegi przeszkodowe przyciągają coraz więcej uczestników. Charakter tego sportu pozwala kształtować wolę walki i determinację — tak ważną w życiu człowieka, zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Szczególnie dla młodych ludzi szukających pozytywnych wzorców – przekonują organizatorzy.

Bieg jest przeznaczony nie tylko dla mistrzów, a dla każdego, kto chce sprawdzić się w zmaganiach z przeszkodami i z własnymi słabościami. Przewidywane są starty uczestników w różnych przedziałach wiekowych i na różnych poziomach trudności — Bieg Przyjaźni (w kategoriach drużynowa, mieszana, open i rodzinna) oraz Bieg dla dzieci.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych ORC POLSKA. Stowarzyszenie ma na celu rozwój dyscypliny, podnoszenie świadomości zawodników, grup treningowych oraz wdrażanie standardów biegów na europejskim poziomie oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej biegów przeszkodowych.

I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych odbędą się 8 i 9 września.
Patrona honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Więcej informacji i zapisy dostępne TUTAJ oraz na stronie portalu społecznościowego Facebook.

Fot.tyt.: fot. facebook.com/xrunnersteam.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.