Marcin Możdżonek odciąga dzieci sprzed komputera

24 Lip

28. lipca Gdańsk odwiedził były kapitan i środkowy siatkarskiej reprezentacji Polski – Marcin Możdżonek! Nie zagrał jednak, w Ergo Arenie, kolejnego meczu w biało-czerwonych barwach tylko… trenował z dziećmi! Wszystko w ramach trzeciej edycji wyjątkowych na skalę – „Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem”.

Marcin Możdżonek od lat wyróżnia się na boisku nie tylko wzrostem (211 cm), ale także umiejętnościami siatkarskimi. Potrafi skutecznie blokować najlepszych atakujących świata, swoim atakiem ze środka powoduje postrach u niejednego broniącego po drugiej stronie siatki, a jego techniczna zagrywka jest w stanie zepsuć humor wielu przyjmującym. Zawodnik po raz trzeci wcielił się w rolę nauczyciela i dzielił się umiejętnościami z najmłodszymi podczas kolejnej edycji Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem.

O godz. 10.30 w hali ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu rozpoczął się pierwszy tegoroczny Trening Siatkarski z Marcinem Możdżonkiem. Ze środkowym reprezentacji Polski trenowało 130 dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Pomocnikiem Możdżonka był libero reprezentacji Polski – Damian Wojtaszek.

fot. facebook.com/ErgoArena
fot. facebook.com/ErgoArena

Przed inauguracją tegorocznej edycji imprezy Marcin Możdżonek podkreślił, że trening w Gdańsku będzie bardzo ograniczony czasowo, ze względu na obowiązki kadrowe. – Niestety, będziemy musieli wszystko ogarnąć bardzo sprawnie, ponieważ już o godz. 17.00 muszę być w Bełchatowie na treningu reprezentacji. Lepiej dla mnie byłoby, gdybym tam dojechał na czas. Trener Antiga jest wyrozumiały, jeśli chodzi o promocję siatkówki wśród najmłodszych, ale każda cierpliwość i wyrozumiałość ma swoje granice – powiedział z szerokim uśmiechem środkowy reprezentacji Polski.

Pomocnik Możdżonka, libero Jastrzębskiego Węgla i kadry, Damian Wojtaszek przyznał, że nie wahał się długo z podjęciem decyzji o pomocy swojemu koledze z parkietu: – Wystarczył jeden telefon od Marcina. Bardzo się cieszę, że będę mógł zarażać dzieci miłością do tej dyscypliny sportu – wyznał Wojtaszek. Po prezentacji sztabu szkoleniowego, Możdżonek i Wojtaszek rozpoczęli profesjonalną rozgrzewkę z dziećmi. Uczestnicy wykonywali wszystkie polecenia z wielkim zaangażowaniem. –  Każdy, nawet najmniejszy mięsień, musi być dobrze rozgrzany, aby przystąpić do kolejnego etapu treningu – przestrzegał Możdżonek.

Dzieci trenowały na specjalnych „stacjach”. Każda „stacja” to kolejny element siatkarskiego rzemiosła (odbicie piłki sposobem górnym, dolnym, atak, blok oraz zagrywka). Po oszlifowaniu umiejętności siatkarskich, przyszedł czas na sprawdzenie ich podczas specjalnego „Meczu z Gwiazdami”. Marcin Możdżonek i Damian Wojtaszek wybrali po sześciu uczestników do swoich ekip.

fot. facebook.com/ErgoArena
fot. facebook.com/ErgoArena

Jaki jest cel takich treningów siatkarskich dla dzieci? Przede wszystkim zachęcenie do aktywnego spędzania wakacji: – Chcę odciągnąć dzieci od telewizora, komputera i tabletu. Nie twierdzę, że to są złe rzeczy, ale uważam, że we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i warto też poznać inny sposób na życie podkreślił Możdżonek.

fot. tyt. E. Deniszczuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.