HIPODROMIKA, czyli kobieca strona jeździectwa

18 Sty

W tym roku sopocki Hipodrom wprowadza wiele nowości w sezonie halowym, jedną z nich jest nowy cykl zawodów ogólnopolskich, który otrzymał bardzo kobieca nazwę HIPODROMIKA. Pierwsze zawody z tego nowego cyklu rozegrane zostaną na Hali Pomarańczowej na Hipodromie w dniach 19–21 stycznia.

Na Hipodromie zawody jeździeckie odbywają się niemal co weekend, głównie w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Zimą to miejsce szczególnie tętni życiem, a zawody rozgrywane są na krytej ujeżdżalni. W najbliższy weekend zainaugurowany zostanie nowy cykl halowych zawodów w skokach pod nazwą HIPODROMIKA.

Nazwa jest nieprzypadkowa – na Hipodromie królują panie: zarówno dyrektor zawodów i główna sędzia, prezes całego ośrodka, główna księgowa, szefowa działu marketingu a nawet szefowa stajni. Ten damski team organizuje w ciągu roku ponad trzydzieści imprez jeździeckich.

Ale HIPODROMIKA to też nazwa, która ma podkreślić rosnąca feminizację tego sportu. Z roku na rok widać coraz więcej zawodniczek, które na równi z panami rywalizują we wszystkich konkursach – od najłatwiejszych, do tych naprawdę trudnych, z wysokimi przeszkodami. Jeździectwo to jedyny tak bardzo demokratyczny sport, w którym na równi, w tych samych konkursach startują kobiety i mężczyźni.


Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie pań, dla których przewidziano dodatkową osobną rundę „Damą być” oraz nagrody. Panie oczywiście będą też klasyfikowane w pozostałych rundach.

Na tym atrakcje się nie kończą, na swoje stoiska gastronomiczne zapraszają restauracja Unicorn, ArtCafe (kawa i gofry), a przy stajniach tradycyjnie stanie food truck Przystanek California.

W niedzielę w godz. 11:00–17:00 na Hali będzie można dodatkowo skorzystać z bezpłatnych porad fizjoterapeutki i masażystki, szkoły jogi oraz zakupić probiotyczne kosmetyki produkowane przez trójmiejską firmę. Wszystkie te atrakcje skierowane są nie tylko do pań.

Zawody w skokach HIPODROMIKA
Hala Pomarańczowa
Hipodrom Sopot
19–21 stycznia, godz. 9:00–20:00

WSTĘP BEZPŁATNY
Więcej: www.hipodrom.sopot.pl
Facebook: Hipodrom Sopot.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.