Gdyńska Liga Halowa dla dzieci

30 Paź

Od połowy listopada jedna z gdyńskich akademii piłkarskich – AP KP Gdynia organizuje ciekawą inicjatywę sportową dla dzieci z Trójmiasta w wieku od 6 do 10 lat – Gdyńską Ligę Halową.

Zaproszeni do gry są kluby i stowarzyszenia trenujące dzieci w Trójmieście i okolicach oraz drużyny szkolne lub osiedlowe, które wspólnie grają w piłkę i nie są zrzeszone w klubach.

W ramach rozgrywek rywalizować będziemy w dwóch kategoriach wiekowych : 2010/2011 i 2008/2009. Start rozgrywek odbędzie się 17 listopada 2018, mecze rozgrywane będą raz w tygodniu w soboty lub niedziele. Grać będziemy w Zespole Szkół nr 11 w Gdyni Pogórze, gdzie do dyspozycji mamy halę z bramkami do futsalu, szatniami i trybunami dla wszystkich chętnych kibiców – informuje koordynator GLH – Piotr Saj.


Formuła rozgrywek Gdyńskiej Ligi Halowej– dla obu kategorii wygląda następująco:
– od 17 listopada do końca grudnia 2018 rozegrane zostaną rozgrywki ligowe każdy z każdym, które będą jednocześnie eliminacjami do Ligi Mistrzów GLH (miejsca 1-5) i Ligi Europy GLH (miejsca 6-10). Liga odbędzie się w ZS11 Gdynia Pogórze.

Styczeń 2019 będzie przeznaczony na rozegranie 3 turniejów w ramach Europejskich Pucharów GLH. Podczas turniejów chcemy aby było dużo grania na wyrównany poziomie i mało czekania. Dla najlepiej spisujących się drużyn i zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. medale, puchary, statuetki za wyróżnienia indywidualne i sprzęt piłkarski – komentuje Piotr Saj. I dodaje – Tworząc GLH zależało nam, aby dać dzieciom trenującym piłkę nożną możliwość cotygodniowej rywalizacji również w okresie jesienno-zimowym, zapewniając im odpowiednie warunki, świetną obsługę i godnych rywali, dbając przy tym o organizację na najwyższym poziomie.

Aktualne informację znajdują się na www.facebook.com/gdynskaligahalowa.
Zapisywać się można u Piotra Saj – koordynatora GLH tel. 505904587 , email sajsport@gmail.com.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.