W całej Polsce trwa rywalizacja młodych piłkarzy o finał na Narodowym

7 Lis

We wszystkich zakątkach kraju trwają rozgrywki XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, czyli największych zawodów piłkarskich dla dzieci w Europie. Dziewczęta i chłopcy w wieku 6-12 lat rozpoczęli rywalizację, której finał odbędzie się 2 maja 2019 roku na stadionie PGE Narodowym.

Z PODWÓRKA NA PGE NARODOWY

Pierwsze mecze XIX edycji turnieju rozegrano jeszcze w październiku. Etap gminny i powiatowy to początek rywalizacji, na którym drużyny z całej Polski walczą o miano najlepszych w swoich regionach. Zwycięzcy będą reprezentować powiaty podczas szesnastu Finałów Wojewódzkich, zaplanowanych na marzec i kwiecień przyszłego roku. To wtedy rozstrzygnie się, które drużyny zdobędą tytuł mistrzów województw. W kategoriach U-10 oraz U-12 zespoły te dodatkowo wywalczą przepustkę na Finał Ogólnopolski w Warszawie.

Na przełomie kwietnia i maja najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju powalczą w stolicy o spełnienie marzeń, czyli udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące spotkania XIX edycji turnieju zostaną rozegrane na najważniejszym polskim stadionie 2 maja, na kilka godzin przed finałowym meczem Pucharu Polski.

TURNIEJ W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

Województwo pomorskie będzie w XIX edycji turnieju reprezentowane przez 604 drużyny. Najwięcej, bo 77% z nich, to zespoły zgłoszone przez szkoły podstawowe. Pozostałe są reprezentacjami klubów, UKS-ów oraz innych podmiotów prowadzących działalność sportową. Warto podkreślić, że w tym roku w regionie zgłoszono aż o 57% więcej zespołów chłopców U-8 niż przed rokiem. To największy taki wzrost w skali całego kraju.

 

ZPnSoPT. XIX edycja

 

Harmonogramy rozgrywek na etapie gminnym i powiatowym, a także kontakt do koordynatorów wojewódzkich turnieju dostępne są na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Fot.tyt.: 30.04.2016 Warszawa, Łazienkowska/ fot. Łukasz Grochala/CYFRASPORT.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.