Bieg Westerplatte. Uczczą pamięć Września ’39

6 Lip

Rozpoczęły się zapisy do 54. Biegu Westerplatte. Tegoroczna edycja najstarszego biegu ulicznego w Polsce odbędzie się w sobotę, 10 września. W tym roku organizatorzy przewidzieli 3500 miejsc startowych. Start i meta będą zlokalizowane na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża  września 1939 roku. Trasa 10-kilometrowego biegu posiada atest PZLA. 

Rejestracja jest możliwa wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej: www.zapisy.sts-timing.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 26 sierpnia 2016 r. do godz. 23.59. Wysokość opłaty startowej przez cały czas trwania rejestracji będzie wynosić 30 PLN. Na mecie każdy uczestnik zostanie oczywiście uhonorowany pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Zwycięzcy biegu głównego otrzymują nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 750 PLN, II miejsce – 650 PLN, III miejsce – 550 PLN.

W biegu mogą wystartować osoby, które w dniu imprezy będą miały ukończone 16 lat. Przewidziana jest również kategoria wózkarzy. Dla zawodników przygotowany będzie punkt odświeżania między 4 a 5 kilometrem. W punkcie odświeżania będzie dostępna woda mineralna oraz pojemniki z wodą i gąbkami. Regulamin można znaleźć na stronie: biegwesterplatte.pl.

W ubiegłorocznej edycji Biegu Westerplatte wystartowało 3150 osób. Zwyciężył Tadeusz Zblewski z czasem 30 minut i 37 sekund. Wśród pań najszybsza była Dominika Nowakowska z wynikiem 33:53.

Bieg Westerplatte 2016 PLAKAT_A3_internet_v2-01

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.