Białe Lwy Gdańsk – Jaguars Kąty Wrocławskie

14 Wrz

16 września 2018 r. w Gdańskim Ośrodku Sportu przy Al. Grunwaldzkiej 244 o godz. 12.00, drużyna futbolu amerykańskiego Białe Lwy Gdańsk, po perfekcyjnym sezonie regularnym 2018 rozegra mecz półfinałowy. Gdańszczanie podejmą u siebie Jaguars Kąty Wrocławskie.

Tegoroczny sezon jest drugim rozgrywanym przez futbolistów z Gdańska. Młoda, ambitna drużyna pokazuje jednak z meczu na mecz, że poważnie myśli o najwyższych możliwych celach. Białe Lwy grają w tzw. lidze rozwojowej (LFA9), która jest idealnym sprawdzianem sportowym
i organizacyjnym dla nowopowstałych klubów, bądź rezerwowych składów drużyn grających na wyższych szczeblach rozgrywkowych.

Do tej pory Białe Lwy pokazują się z naprawdę dobrej strony. Wygrali wszystkie cztery mecze sezonu, pokonując w starciach domowych i rewanżowych Barbarians Koszalin oraz Seahawks B Gdynia. Nasi futboliści zdobyli łącznie 178 punktów, a pozwolili sobie odebrać 48. Taki wynik spowodował, że gdańszczanie wyszli z Grupy B i będą gospodarzami meczu półfinałowego już w najbliższą niedzielę.

Tym razem przeciwnikami Białych Lwów będą liderzy Grupy A – Jaguars Kąty Wrocławskie, którzy by dojść do tego etapu musieli pokonać drużyny Grizzlies Gorzów Wielkopolski oraz Cougars Szczecin. Najbliższy mecz da odpowiedź, która z tych drużyn będzie walczyć za kilka tygodni o finał LFA9.

Trener główny Białych Lwów, Michael Ricci ma duże nadzieje związane z nadchodzącym starciem: – Po ostatnim zwycięstwie nad drużyną Seahawks B, dzięki któremu Białe Lwy dostały się do półfinałów naszej ligi, czeka nas kolejny, trudny sprawdzian z zespołem Jaguars. Drużyna z Kątów Wrocławskich jest prowadzona przez trenera z dużym doświadczeniem, a ich formacja ofensywna jest niezwykle dynamiczna i skuteczna. Tym bardziej jesteśmy podekscytowani i zmotywowani by wygrać nadchodzący mecz. Tradycyjnie liczymy na silny doping naszych gdańskich kibiców”.

W tym sezonie jesteśmy zaangażowani w dwie walki. Jedna to wygrane mecze na murawie. Druga, to trudna droga do zdrowia, którą przechodzi jeden z naszych zawodników, zmagający się z bardzo poważną chorobą. Białe Lwy Gdańsk zadedykowały ten sezon Kamilowi Owsianko, który jest dla nas wszystkich największą inspiracją. Odwaga i wiara, jakich nauczył nas Kamil stawiając czoła chorobie, sprawiły, że czujemy się wygrani, niezależnie od wyniku na boisku. W imieniu tego młodego zawodnika, chciałbym podziękować za wspieranie go, wielu drużynom z całej futbolowej Polski – dodaje Ricci.

                                        >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Futbol amerykański cieszy się w Polsce rosnącą popularnością, a mecze gromadzą coraz liczniejsze grono widzów. Z pewnością zaletą tych spotkań jest rodzinna i piknikowa atmosfera. Organizatorzy nadchodzącego meczu zapewniają fachowy komentarz, który przybliży kibicom to co widzą na boisku, tłumaczy zasady czy decyzje sędziów. Na publiczność, jak zawsze będą czekać konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz oprawa muzyczna. Zadowoleni będą także najmłodsi, którzy mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie do zabawy.

Fot: Jacek Stańczak Juwel Fotografia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.