Atomówki filarem polskiej kadry narodowej

27 Kwi

Aż siedem Atomówek dostało powołania do reprezentacji Polski seniorek pod wodzą Jacka Nawrockiego. PGE Atom Trefl Sopot jest tym samym najliczniej reprezentowanym klubem w kadrze narodowej.

Na rozegraniu Izabela Bełcik, na przyjęciu Klaudia Kaczorowska, w ataku Katarzyna Zaroślińska i Anna Miros, na środku Zuzanna Efimienko i Maja Tokarska, a na libero oczywiście Agata Durajczyk. Tym zawodniczkom zdecydował się zaufać selekcjoner reprezentacji Polski, włączając je do grona szerokiej 32-osobowej kadry na sezon reprezentacyjny w roku 2015.

Głównymi imprezami, na których biało-czerwone mają się zaprezentować z jak najlepszej strony, są I Igrzyska Europejskie Baku 2015, a także Mistrzostwa Europy 2015. Pierwsze tygodniowe zgrupowanie kadry zaplanowano na 18 maja w Szczyrku. Później biało-czerwone rozegrają serię meczów kontrolnych, po których udadzą się do stolicy Azerbejdżanu.

PGE Atom Trefl Sopot jest najliczniej reprezentowanym klubem w reprezentacji Polski. W kadrze znalazło się bowiem aż siedem Atomówek. Po cztery zawodniczki trafiły do kadry z Chemika Police i Budowlanych Łódź, trzy z Taurona Banimeksu MKS Dąbrowa Górnicza, Polskiego Cukru Muszyna i SK banku Legionovii, dwie z Impela Wrocław, a po jednej z KSZO Ostrowiec, BKS Aluprofu Bielsko-Biała, Foppapadretti Bergamo, Canakkale Beledyie Spor, Rabity Baku i Yamamay Busto Arsizio.

32-osobowa kadra na rozgrywki reprezentacji Polski w roku 2015 (podkreślono zawodniczki PGE Atomu Trefla):
Rozgrywające: Izabela Bełcik, Natalia Piekarczyk, Milena Radecka, Ewelina Tobiasz, Joanna Wołosz
Przyjmujące: Klaudia Kaczorowska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Karolina Różycka, Ewelina Sieczka, Elżbieta Skorwońska, Anna Werblińska, Aleksandra Wójcik
Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Maja Tokarska, Aleksandra Trojan
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Izabela Kowalińska, Anna Miros, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska
Libero: Agata Durajczyk, Aleksandra Krzos, Paulina Maj-Erwardt, Agata Sawicka, Krystyna Strasz

To nie jedyne powołania, z których sopocki klub jest w tym sezonie reprezentacyjnym dumny. W ogłoszonej w połowie kwietnia 24-osobowej kadrze juniorek znalazły się Magdalena Damaske (przyjmująca), Klaudia Kulig (libero), Dominika Mikołajewska (przyjmująca), Dominika Mras (rozgrywająca) oraz Julia Piotrowska (środkowa). Częścią sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski juniorek jest również szkoleniowiec młodzieżowego PGE Atomu Trefla, Piotr Matela. To pod jego wodzą Młode Atomówki sięgnęły w tym roku po złoty medal Młodej Ligi Kobiet.

Fot.tyt. 058sport.pl/www.atomtrefl.pl

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.