Zwierzęta z gdańskiego zoo zapraszają w Święta

21 Gru

Święta to doskonały czas na odwiedziny w gdańskim zoo. Czynne jest codziennie (nawet w wigilię) w godzinach od 9:00 do 15:00. Pingwiny, foki i pozostałe zwierzaki czekają na odwiedziny gości.

W okresie przedświątecznym zwyczajem niektórych gospodyń domowych jest wyprawienie męża i pociech na spacer do zoo. To jeden z praktykowanych sposobów, by pociechy nie przeszkadzały w zajęciach kulinarnych. Wycieczka do ogrodu zoologicznego w dni świąteczne może być też okazją, by oderwać się od komputerów, telewizorów … i zastawionego stołu.

Każdego dnia o godzinie 9:30 odbywa się pokaz karmienia pingwinów. Pary pingwinów tońców są już po rytuałach godowych i zaczęły wysiadywać jaja.

Foki mają swój trening medyczny o godzinie 11:00. Małpy tylko czekają, by było przed kim swoje umiejętności zaprezentować.  Filip i Gryzelda – para gibbonów prym wiedzie w „gracji ruchu”, czyli brachiacji (charakterystyczny sposób poruszania się pośród wśród koron drzew za pomocą górnych kończyn).

Wizyta w zoo to okazja, by podejrzeć sympatyczną rodzinę surykatek, która mieszka po sąsiedzku w pawilonie żyraf. W ciepłym pawilonie Ptaków i Gadów jest sposobność odpoczynku na ławeczkach przed dalszą podróżą i przy okazji można podziwiać rozmaite gatunki egzotycznych ptaków i gadów. Nawet przedstawiciele ssaków – pogodna rodzinka tamaryn cesarskich oraz śpiących do góry brzuchami pancerników – mają przydzielone tutaj swoje zimowe apartamenty.

Choinka w zoo to nie tylko dekoracja ale także jadalnia/ fot. Sabina Kaszak
Choinka w zoo to nie tylko dekoracja ale także jadalnia/ fot. Sabina Kaszak

 

Zimowe zapasy w spiżarniach
Spiżarki dla zwierząt są już świątecznie zapełnione. Dla wszelkich przeżuwaczy przygotowano zapasy siana w ogromnej stodole. Na strychach zgromadzono dla roślinożerców smakowitą liściarkę, czyli ususzone już latem gałązki klonowe, brzozowe, dębowe i wierzbowe. Na wszelkie egzotyczne ptactwo i drobne ssaki w zamrażarkach czekają truskawki, śliwki, wiśnie i jagody, a dla lutungów, wyjców i gerez mrożą się ich ulubione liście klonowe. Uzbierane żołędzie to dodatek do karmy saren, żubrów, jeleni i dzików.

Zwierzęta przygotowały się na zimę
Ssaki krajowe zmieniły już odcień sierści na zimowy. Seniorka niedźwiedzica – Cytra, z dostarczonych przez opiekunów gałęzi i słomy, gawrę ciepłą sobie przygotowuje.
Odpowiednia dieta i zdumiewające zdolności aklimatyzowania się, czyli przystosowania się do odmiennych warunków środowiska się pozwalają słoniom, wielbłądom i innym egzotycznym mieszkańcom zoo na spacery podczas zimowych dni. Wszyscy w zoo czekają na świąteczny śnieg ….

Gdańskie zoo czynne jest codziennie, także w święta od godz. 9.00 do godz. 15.00, a kasy czynne do 14.00. Warto pamiętać, iż w ofercie zoo znajduje się Karta Gdańskiego Lwa – czyli roczny nielimitowany wstęp w cenie dwóch biletów. Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić specjalny formularz, do pobrania w kasie ogrodu lub na stronie zoo zoo.gda.pl/about/karta-gdanskiego-lwa. W przypadku wypełniania wniosków przy kasie zoo, należy przybyć odpowiednio wcześniej, np. na godzinę przed zamknięciem kas.

Fot.tyt.: Wielbłądy wspominają zeszłoroczną zimę i świąteczny śnieg/Piotr Dziki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.