Zwierzęta też będą miały święta!

17 Gru

Chociaż mają cztery łapy i nie potrafią mówić, to też potrzebują świątecznych prezentów. Szczególnie takich, które pokryją ich medyczne i bytowe potrzeby – specjalistycznej karmy, lekarstw, niezbędnego wyposażenia. Zwierzaki z gdyńskiego Ciapkowa miały w sobotę swoją własną choinkę, a ludzka hojność na finał akcji „Zwierzęta też chcą mieć święta” przerosła oczekiwania organizatorów.

Choinka stanęła w gdyńskim schronisku dla zwierząt Ciapkowo, a pod nią – stos prezentów. Przez całą sobotę pod drzewko trafiały dary dla tych podopiecznych, którzy mają szczególne i kosztowne potrzeby.

Chociaż mówiliśmy o bardzo poważnych problemach zdrowotnych naszych podopiecznych, to chcieliśmy, abyście składali prezenty pod choinką z uśmiechem na ustach. Czy to się udało? Zdecydowanie tak! Panowała fantastyczna atmosfera, przybyło Was bardzo wielu. Wiemy, że niektórzy odwiedzili nasze schronisko po raz pierwszy, tym bardziej nas cieszy to, że chcieliście się podzielić namiastką świąt z tymi najbardziej potrzebującymi – pisali organizatorzy akcji.

To finał akcji „Zwierzęta też chcą mieć święta”, którą przez ostatnie tygodnie promowała m.in. seria humorystycznych filmików zachęcających do obdarowania na święta najbardziej potrzebujących psów i kotów z Ciapkowa. Schronisko potrzebowało przede wszystkim specjalnych preparatów medycznych czy karmy dedykowanej wyjątkowym potrzebom żywieniowym. Ludzie, jak zwykle, nie zawiedli. To już czwarty raz, gdy w tym miejscu zwierzęta mogą po świętach być spokojniejsze o swój los dzięki darom.

W całą akcję zaangażowało się także kilka stowarzyszeń i organizacji, m.in. Studio Dycha Trójmiasto zrealizowało filmy promocyjne, podopieczni SOSW nr 2 z Gdyni własnoręcznie upiekli pierniczki, dzięki którym udało się zebrać kilkaset złotych, a drużna futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia pojawiła się na miejscu i uatrakcyjniała wydarzenie. W pomoc przy organizacji świątecznej zbiórki dla bezdomnych zwierząt zaangażowało się także wiele innych firm i osób.

Fot.tyt.: Finał akcji „Zwierzęta też chcą mieć święta” w gdyńskim Ciapkowie, fot. Karol Stańczak.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.