,,Zrób coś niekonwencjonalnego i daj się zapamiętać”. Przedwakacyjne spotkanie PKT już za nami

8 Cze

Jak nastawić się pozytywnie na wakacje? Jak doładować akumulatory dużą dawką cennych rad? Żeby znaleźć odpowiedzi na te pytania wystarczyło wziąć udział w spotkaniu Przedsiębiorczej Kobiety, które 2 czerwca w Olivia Sky Club odbyło się pod wyjątkowym hasłem „Kobieca Symfonia Umysłu”.

Pierwszą prelegentką była Arleta Rusiecka-Kostrzewska, która od 2010 roku prowadzi szkołę muzyczną Empire Music School, zajmującą się edukacją muzyczną i organizacją wydarzeń artystycznych. Kolejnymi jej projektami są: organizacja wesel i kompleksowa oprawa muzyczna wydarzeń – Empire Wedding oraz Empire Music.

Fot. https://www.facebook.com/thatpicturesmove
Fot. https://www.facebook.com/thatpicturesmove

 

W biznesie trzeba schować dumę do kieszeni. Naszym zadaniem jest dostosować ofertę do klienta, aby każdy ze współpracy wyszedł zadowolony. Jeśli chcesz robić biznes, pasja jest najważniejsza, ale wykształcenie jest równie niezbędne. Nikt nie podważy wiedzy osoby wykształconej i pasjonata w jednym – radziła Arleta Rusiecka–Kostrzewska.

Barbara Cabaj
, właścicielka sieci franczyzowej luksusowych sklepów z bielizną – Boutique Bielizny, opowiadała o ogromnej roli bielizny w życiu każdej kobiety.

Fot. https://www.facebook.com/thatpicturesmove
Fot. https://www.facebook.com/thatpicturesmove

 

Każdy z nas powinien traktować swoje ciało jak świątynię. Dobrze dopasowana bielizna jest jak zbroja, pomaga odkryć nam swoją kobiecość – opowiadała Barbara Cabaj. – W biznesie najważniejsze jest wyznaczanie sobie celów. Moim pierwszym celem był mój mąż. Jeśli zaczynamy w coś bardzo wierzyć, nie analizujmy tego zbyt mocno. Zakasujmy rękawy i dajmy z siebie 110%, a na pewno odniesiemy sukces – dodała.

Po dwóch prelekcjach nastąpiła przerwa networkingowa i poczęstunek przygotowany przez Kanapkowo.

Jako ostatnia wystąpiła Milena Sakowicz, która założyła w Sopocie klub przemawiania publicznego – Toastmasters Sopot Leaders. Jest także właścicielką agencji marketingowej – Marketing Mileny oraz właścicielką marki odzieżowej Furia by Sakowicz. Prelekcja dotyczyła sztuki przemówień publicznych.

Fot. https://www.facebook.com/thatpicturesmove
Fot. https://www.facebook.com/thatpicturesmove

 

Najważniejsze jest pozyskanie uwagi słuchaczy i wybicie się z rutyny. Zróbcie coś niekonwencjonalnego, a na pewno zostaniecie zapamiętane! Przed przemówieniem przygotujcie sobie trzy zdania: początkowe, w rozwinięciu oraz na zakończenie. Cenną umiejętnością jest uzyskanie efektu kameleona; jeśli uda nam się subtelnie naśladować czyjeś gesty to dużo łatwiej dojdziemy z tą osobą do porozumienia – radziła Milena Sakowicz.

Spotkanie zakończyła loteria wizytówkowa z atrakcyjnymi nagrodami. Kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club –Przedsiębiorczej Kobiety – odbędzie się już po wakacjach.

Fot.tyt.: Adam Bury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.