Zostań Mikołajem dla zwierzaków z „Promyka”

5 Gru

Nie każdy z nas ma możliwość, by dać im ten najcenniejszy prezent w postaci nowego domu. Ale podarować choć najdrobniejszy upominek na przykład w postaci karmy może praktycznie każdy z nas – 6 grudnia zostań Mikołajem dla podopiecznych gdańskiego schroniska „Promyk”.

Otrzymywanie prezentów jest bardzo miłe, ale dla wielu z nas jeszcze przyjemniejsze jest obdarowywanie innych. Zwłaszcza tych, których los nie oszczędza. W tym przypadku chodzi oczywiście o zwierzaki, które porzucone i niechciane mieszkają w schroniskowych kojcach – mówi Grzegorz Zaleski z gdańskiego schroniska „Promyk”. – Dostarczenie choćby najdrobniejszej rzeczy przeznaczonej dla nich właśnie tego dnia ma wymiar nie tylko praktyczny, ale i symboliczny. Jest wyrazem tego, że o nich pamiętamy, że ich los nie jest nam obojętny – dodaje.

promyk

 

A czego podopieczni gdańskiego Promyka potrzebują najbardziej? – Potrzebna jest karma, szczególnie dobra jakościowo karma hypoalergiczna i weterynaryjna dla naszych schorowanych seniorów. A także tran, najlepiej w postaci płynnej oraz siemię lniane. Zimową porą bardzo przydają się także koce i ręczniki – informuje kierownik schroniska Piotr Świniarski .

W gdańskim schronisku mieszka obecnie około 200 psów i 70 kotów.

Miejsce mikołajkowej zbiórki: Schronisko „Promyk”, ul. Przyrodników 14, Gdańsk-Kokoszki. Podarunki dla zwierzaków dostarczać można przez całą dobę.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.