Czy znasz więcej niż jedną zwrotkę?

14 Lip

W niedzielę, 16 lipca o godzinie 13.00 na przedprożu Dworu Artusa odbędzie się uroczystość związana z 220. rocznicą powstania Pieśni Legionów we Włoszech oraz 90. rocznicą ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem narodowym Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas spotkania zostanie wspólnie odśpiewana najsłynniejsza polska pieśń patriotyczną i przekonamy się, czy mieszkańcy i turyści znają więcej niż jedną zwrotkę hymnu.

Rozpoczęcie o godzinie 12.30 opowieścią na temat hymnu i symboli narodowych. Następnie o godzinie 13.00 wspólne odśpiewanie hymnu wraz z chórami: Chórem Mieszczan Gdańskich, Chórem Music Everywhere i Kartuskim Chórem Męskim.

Podczas uroczystości rozdane będą pamiątkowe chorągiewki, flagi oraz okolicznościowe śpiewniki.

Wcześniej o godzinie 11.45 prezydent Gdańska złoży wiązankę kwiatów przed popiersiem Józefa Wybickiego, znajdującym się przed kościołem św. Ignacego Loyoli w Gdańsku. Kościół ten jest położony niedaleko niegdysiejszego Kolegium Jezuickiego, w którym kształcił się Wybicki.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Gdańsku; partnerem zaś Muzeum Narodowe w Gdańsku i Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.