Zmień swoją okolicę z budżetem obywatelskim

11 Kwi

Już niedługo półmetek okresu składania wniosków do czwartej edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego. Do końca kwietnia czasu jeszcze dużo, ale warto wykorzystać go na sprawdzenie swoich pomysłów i propozycji!

Pierwsze propozycje projektów pojawiły się już pierwszego kwietnia. Z każdym dniem jest ich więcej, a z pewnością najwięcej pojawi się w ostatnich dniach miesiąca. Już teraz warto jednak sprawdzić swoje pomysły i przygotować się do złożenia wniosku. Okazją do tego będą warsztaty pisania wniosków. Podczas spotkania możliwe będzie bezpośrednie sprawdzenie planów zagospodarowania przestrzennego, sprawdzenie kosztów czy zakresu planowanych inwestycji. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Oliwskiej (ul. Opata J. Rybińskiego 9), 12 kwietnia br. w godzinach 17:00-19:00.

Drugim sposobem sprawdzenia swoich propozycji są konsultacje telefoniczne lub mailowe. Pełna lista kontaktów do pracowników Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jednostek miejskich jest na stronie www.gdansk.pl.

Wnioski można składać do 30 kwietnia. Kwota przeznaczona na realizację projektów mieszkańców to 12,5 mln zł (10 mln na projekty w dzielnicach i 2,5 mln na projekty ogólnomiejskie). Każda dzielnica dysponuje odrębną kwotą. To szansa na wydanie pieniędzy według woli samych mieszkańców. Od ich aktywności i zaangażowania zależy zakres działań, które w 2017 roku zostaną zrealizowane.

bo2

Harmonogram
1-30 kwietnia 2016 r. – przyjmowanie wniosków i dostępność konsultantów dla wnioskodawców w wydziałach i jednostkach miejskich
4 maja-30 czerwca 2016 r. – ocena wniosków pod kątem wykonalności
4 maja-22 lipca 2016 r. – weryfikacja formalno-prawna i gospodarności propozycji przez Zespół Konsultacyjny
do 10 sierpnia 2016 r. – losowanie numerów projektów na listach Baz Projektów
12-25 września 2016 r. – głosowanie nad propozycjami
do 28 września 2016 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.