Zielone Jarmarki

12 Paź

Do Galerii Przymorze kolejny raz zawitali wystawcy ekologicznej żywności i pięknego rękodzieła. Zielone Jarmarki na stałe wpisały się w kalendarz tutejszych wydarzeń. Regularnie raz w miesiącu galeria zamienia się w swoisty festiwal regionalnych pyszności. Impreza cieszy się dużym powodzeniem, a regionalni dostawcy mają tu swoich wiernych miłośników.

Zielone Jarmarki swą ofertę kierują do osób ceniących sobie możliwość zakupu ekologicznych produktów bezpośrednio od regionalnych dostawców. To niewątpliwa zaleta wydarzenia – osoby odwiedzające kiermasz mogą przy okazji poznać ciekawostki na temat produkcji specjałów, szczególnych właściwości różnorakich miodów, czy nieznanego wcześniej zastosowania przypraw i ziół. Wybór produktów jest naprawdę pokaźny, i – co istotne – wszystkie z nich zostały wyprodukowane tradycyjnymi metodami, bez użycia polepszaczy smaku, czy sztucznych konserwantów.

Wystawcy rozstawią swoje stoiska w pobliżu wejścia głównego (od strony parkingu naziemnego). Tym razem odwiedzający będą mogli zaopatrzyć się w:
– tradycyjne wędliny staropolskie,
– sery krowio-owcze podpuszczkowe w kilkunastu smakach,
– sery greckie i hiszpańskie,
– sery górskie (oscypki, redykułki, korbacze itp.),
– chleby na zakwasie,
– chałwy greckie i tureckie słodkości,
– miody naturalne i pyłki kwiatowe,
– pierogi ręcznie robione,
– przyprawy i zioła ekologiczne,
– biżuteria ze stali chirurgicznej i ręcznie robione zabawki,
– i wiele innych.

Zielone Jarmarki to inicjatywa wpierająca rozwój małych, regionalnych dostawców. Wielu z nich znamy od lat, odkąd Jarmarki pojawiły się w Galerii po raz pierwszy. Polecamy wydarzenie każdemu, kto ceni sobie jakość i smak takich specjałów oraz bezpośredni kontakt z osobami zaangażowanymi w produkcję ekologicznej żywności – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor Galerii Przymorze.

Stoiska będą dostępne dla odwiedzających w godzinach otwarcia Galerii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.