„ZaKOTani w Gdańsku” – najlepsze zdjęcia wybrane!

8 Mar

W drugiej edycji konkursu fotograficznego „ZaKOTani w Gdańsku”, jury postanowiło przyznać połowę więcej nagród niż przewidywał regulamin! Atrakcyjne gdańskie zestawy upominkowe oraz dziesięciokilogramowe worki z karmą otrzyma aż 15 osób.

Konkurs fotograficzny dla opiekunów gdańskich kotów, Miasto Gdańsk zorganizowało po raz drugi. Jego nazwa nawiązuje w żartobliwy sposób do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”, a celem wspólnej zabawy jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień.

 

Marta Nawrocka i kot Tofik/fot. Marta Nawrocka

Piętnaście zamiast dziesięciu

Do końca lutego należało przesłać zdjęcie kota (lub kotów) wraz z opiekunami. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt zdjęć, a Jury musiało wybrać z nich 10, które miały zostać nagrodzone.

W tym roku wpłynęło o wiele więcej zdjęć niż w pierwszej, zeszłorocznej edycji – mówi przewodniczący Jury Marcin Tryksza, autor i koordynator Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownik Wydział Środowiska gdańskiego magistratu. – Wybór tylko dziesięciu z nich był bardzo trudny. Udało się jednak uzyskać dodatkowe środki i dlatego wyróżniliśmy o połowę więcej uczestników – piętnaście osób (i kotów oczywiście!).

 

Kamil Bogusz i kot Zizzy/fot.
Kamil Bogusz

Wybór nie był łatwy i cieszę się, że udało się zwiększyć liczbę wyróżnionych – dodaje członkini Jury Irena Stępień-Pierożyńska. – A jak przyznawałam swój głos? Przede wszystkim za wrażenie artystyczne, za fajnego kota, za pomysł.

Opiekunowie otrzymają m.in. gdańską filiżankę autorstwa Magdy Benedy, gdańską edycję kultowej gry TIMELINE oraz zestaw gadżetów promocyjnych. Dla kotów przygotowano dziesięciokilogramowe worki z karmą.

Oto zwycięzcy (w kolejności alfabetycznej) drugiej edycji konkursu fotograficznego „ZaKOTani w Gdańsku”:

Iwona Baldowska i kot Rupert

Jaromir Belicki i kot Pafnucy

Kamil Bogusz i kot Zizzy

Maria Ciundziewicka i kot Micia

Julita Dubowska i kot Tofik

Ewa Gajcy i kot Lubiś

Katarzyna Kaczmarek-Dawidowska i kotka Tola

Paweł Lubański i kotka Daisy

Marta Malinowska i kotka Tosia

Ina Młocicka i kot Kulfon

Paweł Mordak i kotka Czu Czu

Marta Nawrocka i kot Tofik

Zofia i Jacek Rogowscy oraz kot Zoya

Anna Wieczerzak i kotka Luna

Karolina Zawiszewska i kot Franio

 

Paweł Lubański i kotka Daisy/fot.
Paweł Lubański

Pomagamy już dwanaście lat

Przypomnijmy, że od 2006 roku Gdańsk w ramach programu przekazał mieszkańcom 1210 budek – domków dla kotów, które praktycznie równomiernie „pokryły” miasto. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.