WWW w EXPERYMENCIE czyli Wakacyjne Warsztaty Weekendowe

4 Sie

Sezon letni w EXPERYMENCIE w pełni. Sezon w Centrum wystartował w ostatni weekend czerwca i oferuje atrakcje aż do końca sierpnia. Poza udziałem w warsztatach, odwiedzający zostaną zaproszeni do przejścia ścieżką edukacyjną po wystawie i zabawy przy stanowisku dnia. Szykujcie kalendarz i pilnie notujcie.

08-09.08. – Pszczele sprawy – warsztaty o pożytecznych owadach, w godzinach 11:00-13:00 oraz 15:00-17:00.

Czym są hotele dla pszczół? Jak powstaje miód i jak jest przechowywany? Jak pobudzić miejską i domową roślinność do wzrostu? Na gości, którzy odwiedzą EXPERYMENT w weekend 8 i 9 sierpnia czekają warsztaty plastyczno-ekologiczne oraz gra planszowa o pszczołach – miodem płynąca.

15-16.08. – Morskie tajemnice – warsztaty w godzinach 11:00-13:00 oraz 15:00-17:00.

EXPERYMENT zmieni się na weekend i zaprezentuje tajemnice fauny i flory, które skrywa Bałtyk. Wśród morskich stworzeń i glonów pojawią się takie okazy jak krewetki czy kiełże. Hej ho, hej ho, nad morze by się szło… a morze przyjdzie do EXPERYMENTU.

22-23.08. – Weekend przyrodniczy – warsztaty plastyczne w godzinach 11:00-13:00 oraz 15:00-17:00.

Liście lecą z drzew, a my je zbieramy, by nie tylko badać przyrodę i się uczyć, ale żeby je efektywnie i efektownie wykorzystać. W sierpniowy weekend goście EXPERYMENTU będą mieli okazję stworzyć ramki na zdjęcia czy kartki z wakacji w kształcie konkretnych liści drzew.

29-30.08. – W to mi graj! Weekend z muzyką – plastyczne warsztaty w godzinach 11:00-13:00 oraz 15:00-17:00.

Przywitanie nowego roku szkolnego z piosenką na ustach i muzą w tle. Jak stworzyć instrumenty z materiałów z recyklingu? Wystarczy w ostatni weekend wakacji odwiedzić EXPERYMENT. Goście będą mieli okazję skonstruować grzechotki, kastaniety i wybijając skoczny rytm rozpocząć kolejny semestr szkolny.

war

Na każdego z gości gdyńskiego centrum czeka również gra pt. Słoneczny Patrol Pana Kulki. Wystarczy pobrać karty gry i, przechodząc kolejne zadania, poznać nie tylko arkana wystawy, ale również dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Udział we wszystkich aktywnościach w cenie biletu na wystawę CN EXPERYMENT.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.