Wiosłowanie dla WOŚP w Parku Handlowym Matarnia*

29 Gru

10 stycznia w strefie restauracyjnej Parku Handlowego Matarnia odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach kajakowych i wioślarskich. 

Już po raz 24 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we wszystkich miastach w Polsce, niosąc pomoc potrzebującym. Gdańsk co roku angażuje się w to ważne wydarzenie, tym razem zaprasza do wspólnej zabawy. – Wraz z Poznaniem i Warszawą staniemy do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 12 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Obecny rekord, ustanowiony przez Poznań, wynosi 257 osób, które przewiosłowały w sumie dystans 128,34 kilometrów. Rywalizacja będzie zacięta, bowiem wyniki wiosłowania każdego z miast będą znane dzięki transmisji na żywo – mówią organizatorzy.

Ważnym punktem spotkania będzie sztafeta gwiazd, w której wystartują znani sportowcy, m.in. czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski Adam Korol, Iwona Guzowska, a także przedstawiciele władz miasta.

Każdy, kto odwiedzi Park Handlowy Matarnia będzie miał niepowtarzalną okazję spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a tym samym przyczyni się do pobicia rekordu. Wszyscy uczestnicy otrzymają na pamiątkę specjalny certyfikat. Dodatkowo, przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

mata

Wszystkie atrakcje będą czekały na mieszkańców 10 stycznia (niedziela) w godzinach 9.00 – 21.00 w strefie restauracyjnej, w galerii Parku Handlowego Matarnia. Bawmy się i pomagajmy razem, bo razem możemy więcej! – zachęcają organizatorzy wydarzenia. – To tu z udziałem mieszkańców i sportowców będziemy bić rekord Polski, walczyć z Poznaniem i Warszawą oraz wspierać potrzebujących  dodają.

Organizatorem wydarzenia jest medalistka Igrzysk Olimpijskich Izabela Dylewska oraz Maciej Młodzik i Kacper Czarnota. Patronat honorowy nad Wiosłowaniem dla WOŚP objął Prezydent Miasta Gdańska. Partnerem akcji jest UKS Szóstka Gdańsk, MOSiR Gdańsk, Disport, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

*Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.