Weź naukę pod lupę, czyli detektywistyczna majówka w EXPERYMENCIE

26 Kwi

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja na odwiedzających Centrum Nauki EXPERYMENT czekają aktywności pod tytułem „Z archiwum EXP”. Licencję naukowego detektywa będzie można zdobyć w trakcie specjalnych warsztatów prowadzonych przez cały długi weekend. 

Gdyńskie centrum zaprasza wszystkich, niezależnie od wieku, do wcielenia się w rolę detektywa. Będzie można przekonać się jak działa laboratorium kryminalistyczne, z jakich metod wykrywania sprawców korzystają technicy, jakich narzędzi użyć i z jakich dziedzin nauki czerpać wiedzę. Tego i wielu innych ciekawostek badawczych dowiedzą się podczas detektywistycznej majówki agenci EXPwywiadu!

Z myślą o wszystkich amatorach nauki, tych małych i dużych, EXPERYMENT otwiera swe laboratoria również w poniedziałek 2 maja, tak by zabawa w detektywów trwała do 3 maja bez przerwy! Licencję detektywa będzie można zdobyć w trakcie specjalnych warsztatów, prowadzonych przez cały długi weekend! – informuje Maja Banaszczyk z CN EXPERYMENT.

W archiwum EXP będą kryć się niezbadane tajemnice. Jak dojść do prawdy? Wystarczy poznać odpowiednie metody, narzędzia i dowiedzieć się z której dziedziny nauki skorzystać by rozszyfrować zagadkę! Dla wszystkich spragnionych sensacji i mających smykałkę do rozwiązywania zagadek EXPERYMENT przygotował szereg wyzwań dostępnych w godzinach 11:00-17:00.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ

Wśród atrakcji zaplanowanych na detektywistyczną majówkę m.in.:

  • Gra ZNAJDŹ SZPIEGA (już od 30.04-03.05.)

Poprzez wykorzystanie technik kryminalistyki oraz sztuki dedukcji należy rozwiązać zagadkę – odnaleźć ukrywającego się na wystawie podejrzanego.

  • Warsztaty LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNE – DETEKTYW (od 01-03.05.)

Wśród technik kryminalistycznych zaprezentowane zostaną między innymi grafologia, daktyloskopia, traseologia czy mechanoskopia.

  • Warsztaty LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNE – SZPIEG (od 01-03.05.)

W experymentalnym warsztacie specjaliści od praw fizyki wyjaśnią jak za pomocą pola magnetycznego poruszyć przedmioty na odległość, jak modulować głos, by zmylić słuchacza czy zgubić się w infinity mirror.

Wszystkie aktywności w cenie wejścia na wystawę. Bilety dostępne w kasie EXPERYMENTU oraz on-line dostępne na na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

Z archiwum EXP_mini

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.