Weekendowe festyny w Sopocie

18 Cze

Najbliższy weekend to seria wydarzeń rodzinnych dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek.

21 czerwca Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na kolejne już ściganie w tym sezonie. Tym razem rowerzyści spotykają się w Sopocie, gdzie dekadę temu odbywało się regularne ściganie na poziomie Mistrzostw Okręgu. To kolejna impreza dla kolarzy amatorów, z dozwolonym startem na dowolnym rowerze. Wymogiem jest kask na głowie i dwa sprawne hamulce. Nie ma obowiązku startu „na szosie”, ale na pewno jadący na takim rodzaju rowerze będą mieli znaczną przewagę.

Trasa doskonale znana – Pętla Reja, miejsce wręcz kultowe dla Trójmiejskich kolarzy, a dla tych którzy jeszcze tu nie byli – niepowtarzalna okazja do poznania wspaniałego miejsca do jazdy na rowerze, biegania i wszelkiego rodzaju aktywności. TELENOT CYKLO Sopot to wyścig na rundzie o długości 5,2 km z podjazdem tzw. sztywnym, przez który zawodnicy w ciągu całego dnia ścigania będą przejeżdżać łącznie kilkadziesiąt razy. To również niesamowita okazja do kibicowania na tzw. „ostrym podjeździe” i tam też zaplanowano Konkurs na najlepszy doping. Na pewno będzie warto zedrzeć trochę gardła – zachęcają organizatorzy.

Każda kategoria wiekowa startuje osobno, dzięki czemu uczestnicy rywalizują tylko ze swoimi rówieśnikami, jest to podyktowane m.in. względami bezpieczeństwa i „ograniczoną pojemnością” Pętli Reja. Atrakcją będzie również dekoracja najlepszych 5 zawodników (we wszystkich kategoriach) na sopockim Molo oraz start honorowy i przejazd przez Sopot w asyście pilota Policji do Pętli Reja, gdzie odbędzie się start ostry (dotyczy kategorii wiekowych M2, M3, M4) z Sopockiego Mola.

Wyścig jest objęty Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu – Jacka Karnowskiego.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Więcej informacji udziela: Bartłomiej Glaas tel. 602 128 244

Również w niedzielę do Sopotu przybędzie „Wodna Kraina zabawy”. Miasto Sopot wraz z SAUR Neptun Gdańsk zaprasza 21 czerwca na Sopockie Błonia – tereny rekreacyjne pomiędzy ulicą Polną a Ergo Areną. Wspólna zabawa będzie trwała od godziny 11 do 16.

Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie i skakańce, odbędą się też liczne konkursy o tematyce wodnej z nagrodami, w namiocie eksperymentów będzie można zobaczyć, dotknąć i spróbować, jakie właściwości ma woda. Każdy będzie mógł spróbować, jak się wspólnie chodzi w nartach, a dla najmłodszych przygotowano malowanie buziek, watę cukrową, zabawę kosmicznym piaskiem i wiele innych atrakcji. Na aktywnych będzie czekał kącik sportowy. Będzie też budowa oczyszczalni ścieków i warsztaty, jak zrobić coś z niczego czyli „niech żyje recycling”. Z dziećmi będzie się bawił Lolek Kranicki. Zostanie również rozegrana mini – gra miejska. Powstanie też wybuchający wulkan… Każdy znajdzie coś dla siebie.

WODNA

Wstęp na festyn jak i korzystanie z zabaw jest darmowe.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.