Trwają zapisy na Gdańską Paradę i Piknik Seniora

17 Maj

16 czerwca przez Długi Targ przejdzie Parada Seniorów i Seniorek, której zwieńczeniem będzie rodzinny Piknik w parku św. Barbary. Trwają zgłoszenia klubów i kół seniora! 

Po raz pierwszy seniorki i seniorzy mają okazję wciąć udział nie tylko w Pikniku, ale również w Paradzie. W ten sposób Gdańsk będzie obchodził tegoroczny Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Serdecznie zapraszam seniorki i seniorów z całymi rodzinami. Pokażcie swoją siłę i pomysłowość. Tego dnia nie może was zabraknąć – zaprasza Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Srebrny Gdańsk to potęga i wzór do naśladowania dla innych. Razem dostosujmy Gdańsk do wyzwań, przed którymi każdego dnia stają seniorzy.

Parada wystartuje z Forum Gdańsk, następnie skieruje się na ulicę Długą, a zakończy Piknikiem w parku św. Barbary. Zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin, będą koncerty, występy, pokazy, porady, bezpłatne badania, zajęcia warsztatowe oraz rekreacyjno-sportowe, jak również atrakcje dla dzieci. Zarówno na Piknik jak i na Paradę wstęp jest bezpłatny.

Będzie barwnie, głośno i kolorowo dzięki seniorom, których w Gdańsku mamy ponad 120 tysięcy. Doskonała okazja, żeby wszystkie kluby i koła seniora, a także grupy skupiające seniorów w innej formule zebrały się w jednym miejscu, wspólnie przemaszerowały ulicami i pokazały się gdańszczanom – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu.

Kluby i Koła Seniorów oraz inne grupy senioralne mogą zgłaszać swój udział w Paradzie pod numerem telefonu 58 772-42-19 , mailowo (adres e-mail: switlik@wolontariatgdansk.pl) lub osobiście, zgłaszając grupę w Regionalnym Centrum Wolontariatu (budynek Europejskiego Centrum Solidarności III piętro, pokój 3.28).

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 maja.

Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Urząd Miejski w Gdańsku i Rada Dzielnicy Gdańsk Śródmieście, a koordynatorami: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani.

Kochani! Powiadomcie swoich najbliższych Seniorów oraz starszych sąsiadów. Niech dołączą do parady i świetnie się bawią!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.