Teraz Serce. Relacja z Portu Rumia CH Auchan

26 Sty

W sobotę 21 stycznia 2017 roku w godzinach 10:00-18:00 w Porcie Rumia CH Auchan miała miejsce akcja bezpłatnych badań serca! Celem ogólnopolskiej kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które wciąż są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów.

Kampania ma za zadanie edukować, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta, motywując jednocześnie uczestników do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

serce2
Organizatorem akcji była Telemedycyna Polska S.A.–
lider teleopieki kardiologicznej.

serce3
Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże – z szeregu badań oraz konsultacji skorzystało 122 mieszkańców Rumi i okolic, którzy w tym dniu przybyli na miejsce akcji i wzięli w niej udział. Podczas ośmiogodzinnej Akcji Medycznej każdy chętny mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz poradą lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu i glukozy, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego. Wśród zgłaszających się były osoby, które leczą się kardiologicznie od wielu lat oraz takie, które pierwszy raz od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat miały wykonane badanie EKG – informują organizatorzy.

serce4
I dodają: – Z tego miejsca dziękujemy wszystkim Podmiotom zaangażowanym w organizację akcji. Drodzy Państwo, wspólnie ratujemy ludzkie życie i już wkrótce zaprosimy Was na nasze kolejne akcje.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym akcji „Teraz Serce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.