Świętuj Tydzień Mobilności z IKEA Gdańsk*

17 Wrz

Warsztaty z policjantami, serwis rowerowy, zajęcia z animatorkami. To tylko niektóre atrakcje, na które zaprasza IKEA Gdańsk w dniach 19 i 20 września z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tydzień Mobilności, którego zwieńczeniem jest dzień bez samochodu, ma na celu promocję przyjaznych dla środowiska środków podróżowania, takich jak jazda na rowerze, komunikacją miejską bądź chodzenie pieszo.

IKEA Gdańsk, przyjazna ekologicznym i bezpiecznym rozwiązaniom, chce przybliżyć mieszkańcom zalety korzystania z alternatywnych środków transportu. Policjanci poprowadzą warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego, a animatorki pokażą jak zrobić odblaski oraz udekorować rower. W sobotę, przed sklepem w godzinach 10-16 pojawi się autobus ZKM, który będzie można zwiedzić oraz porozmawiać z kierowcą.

W weekend dostępny będzie również punkt, w którym profesjonaliści dokonają przeglądu jednośladów przybyłych gości – mówi Karol Nahajowski, Marketing Manager sklepu IKEA. – Dodatkowo wszystkie osoby, które przyjadą w tych dniach do centrum rowerem bądź komunikacją miejską, otrzymają słodką niespodziankę.

Wymienione atrakcje będą dostępne przed oraz w sklepie IKEA 19 i 20 września w godzinach 10-17. Park Handlowy Matarnia przyłącza się do świętowania i organizuje konkurs dla osób lubiących ekologiczne podróżowanie, w którym do wygrania będą bony zakupowe do zrealizowania w sklepie sportowym.

Z okazji Tygodnia Mobilności chcemy zachęcić mieszkańców do przyjaznego dla środowiska poruszania się po Trójmieście  – mówi Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – 1 września ruszyliśmy z komunikacją na Snapchacie, coraz popularniejszym medium społecznościowym. To właśnie tam organizujemy pierwszy tego typu konkurs. Aby wziąć udział w konkursie należy obserwować profil ph_matarnia na Snapchacie – aplikacji dostępnej na smartfona. Zadaniem jest uwiecznienie w ciekawy sposób drogi do szkoły, pracy bądź na zakupy, nie zapominając o ekologicznym sposobie podróżowania. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej oraz fanpage’u centrum na Facebooku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.