Święto orangutanów w gdańskim ZOO

12 Paź

Czy wiecie, że Ogród Zoologiczny w Oliwie jest jedynym ZOO w Polsce, w którym mieszkają orangutany? A może słyszeliście o jego najnowszej kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych wyjątkowych zwierzętach i zobaczyć je z bliska – to wpadnijcie do ZOO w niedzielę 14 października 2018 na wielkie Święto Orangutanów!

Pierwsza część uroczystości odbędzie się w okolicy pawilonu małp człekokształtnych:
• o godz. 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy dzieł Rai.
Aktualnie 3 obrazy orangutanicy Rai można podziwiać w Oliwskim Ratuszu Kultury. Od 14 października wystawa w pełnym wymiarze (15 dzieł), będzie dostępna w pawilonie małp człekokształtnych w ZOO.
• o godz. 11.30 brunch z małpami
Zobaczycie, co jedzą orangutany i jak sobie radzą z wydobyciem pożywienia z trudno dostępnych miejsc.
• o godz. 11.45 smaczki z życia Rai i Alberta
Opiekunowie małp wyjawią sekrety z życia człekokształtnych, opowiedzą o ich upodobaniach, charakterach, a także o swojej codziennej pracy.

Na drugą część Święta Orangutanów organizatorzy zapraszają do sali dydaktycznej w budynku głównym:
• o godz. 12.30 spotkanie z małymi podróżnikami – Pola i Michał w podróży!
To będzie pierwsze takie spotkanie w  oliwskim ZOO, z wyjątkowymi gośćmi, małymi podróżnikami – 6-letnimi Polą i Michałem, którzy wraz z rodzicami odwiedzają bliższe i najdalsze miejsca na Ziemi, a o swoich doświadczeniach piszą na blogu Pola i Michał w podróży! Byli też na Sumatrze, oglądali orangutany w naturalnym środowisku i na spotkaniu w naszym ZOO opowiedzą o swoich przygodach.
• w godz. 13.30 – 14.30 czekają nas małpie figle
Małpie figle, czyli gry, zabawy i konkursy dla młodszych i starszych, a wszystko związane z człekokształtnymi. Kto wie, może dołączy do nas i orangutan…? 
• o godz. 14.30 rozpocznie się pokaz filmu „SOS dla świata – ratujmy zielone płuca Ziemi”
Dzięki współpracy gdańskiego ZOO z WWF Polska (World Wide Fund for Nature), tego dnia będzie można obejrzeć film z cyklu „SOS dla świata” pod tytułem „Ratujmy zielone płuca Ziemi” z udziałem Anny Dereszowskiej i Pascala Brodnickiego. Odcinek poświęcony jest degradacji lasów tropikalnych na Borneo i Sumatrze, jedynych miejscach, w których żyją orangutany.

Orangutany, Raja i Albert, zupełnie jak ludzie  bardzo lubią dostawać prezenty. Z okazji ich święta pracownicy zoo zachęcają do przynoszenia im bloków technicznych i nietoksycznych kredek świecowych.

Więcej o kampanii „Ocalmy Orangutany #olejolej” TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.