Superbohaterowie przybędą do Hewelianum z okazji Pomorskich Dni Energii!

18 Kwi

Czy superbohaterowie pomogą uratować świat? O tym, jak wykorzystując siłę wiatru lub czerpiąc energię ze Słońca ruszą przeciw współczesnym zagrożeniom będzie można przekonać się już w najbliższy weekend w gdańskim centrum nauki.

Centrum Hewelianum dołączyło bowiem do akcji „Pomorskie Dni Energii”, w ramach której w nadchodzącą sobotę i niedzielę odbywać się będą niecodzienne warsztaty z superbohaterami w roli głównej.

Uczestnicy warsztatów zmierzą się z siłą wiatru, zajrzą w głąb ziemi i zachwycą się energią pochodzącą ze Słońca czy wnętrza naszej planety!

– Centrum Hewelianum włączyło się do akcji „Pomorskie Dni Energii”, co stało się okazją na przygotowanie warsztatów „Energetyczni bohaterowie”. Podczas warsztatów będziemy pomagać jednemu z takich superbohaterów o imieniu Ozek uratować świat przed zanieczyszczeniami – zachęca Monika Paczkowska, matematyk z Centrum Hewelianum.

Temat jest nam bardzo bliski. Kto odwiedził naszą wystawę interaktywną „Z energią!”
ten wie, jak wiele stanowisk i eksperymentów dotyczy właśnie tego zagadnienia. W najbliższy weekend, podczas specjalnych zajęć będziemy wspólnie poznawać odnawialne źródła energii oraz ich super moce! A są one naprawdę imponujące! Przekonamy się na przykład czy można zaparzyć herbatę wykorzystując siłę wiatru… Na naszego superbohatera czekają także większe wyzwania, w których będzie potrzebował pomocy wielu dzieci. Gorąco zachęcamy więc, aby przyjść do Hewelianum i pomóc Ozkowi uratować świat
– dodaje.

Warsztaty „Energetyczni bohaterowie” odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.
Jak zawsze w Centrum Hewelianum zaangażują one Uczestników – do zadań najmłodszych należeć będzie między innymi skonstruowanie fontanny z rurek
czy sterowanie lotem przy użyciu słomki!

Atrakcje dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 11 lat.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.