Strefa eko-relaksu

5 Sie

Reni Jusis, najsławniejsza polska eko-mama po przeprowadzce do Trójmiasta chętnie angażuje się w projekty na rzecz zdrowego stylu życia. Niedawno pełniła rolę ambasadorki Festiwalu Na Zdrowie w Zatoce Sztuki. W miniony weekend z jej inicjatywy zorganizowany został pierwszy w Sopocie eko-piknik, który z czasem ma stać się większą imprezą cykliczną.

Artystce zależało przede wszystkim na stworzeniu miejsca, w którym odwiedzający będą mogli zakupić warzywa i owoce z gospodarstw ekologicznych. W pobliżu hotelu „Mera” stanęły takie stragany, przygotowano także strefę relaksu i zabaw dla dzieci. Impreza odbywała się pod hasłem „Strefa zieleni wolnej od chemii”.

eko1

Wśród wystawionych produktów znalazły się m.in. poduszki z gorczycą, makaron i ciasta z mąki orkiszowej czy kasztany jadalne. Starano się o dobór takiej oferty, której próżno szukać w trójmiejskich sklepach ekologicznych. Promowano także wyjazdy medytacyjne i oczyszczające do jednego z warszawskich ośrodków rozwoju duchowości.

eko22

Z  pikniku, oprócz relaksujących się na leżakach plażowiczów, najbardziej cieszyły się dzieci. Grały w gry planszowe, tańczyły i próbowały złapać puszczane wszędzie bańki mydlane.

relaks1

>>ZOBACZ TAKŻE WYWIAD Z RENI JUSIS<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.