Strach ma wielkie oczy, czyli oswajamy lęki

10 Sty

Czy potwory istnieją i rzeczywiście czekają pod łóżkiem? Jak z nimi zwyciężyć? A może da się z nimi zaprzyjaźnić? Zbliżające się 13 stycznia warsztaty kreatywne dla rodzin z dziećmi w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk pozwolą nazwać lęki, a wszystko to w postaci wesołej zabawy z bohaterami bajek. Wstęp wolny!

„Niełatwo jest być odważnym, kiedy jest się tylko bardzo małym zwierzątkiem” – Prosiaczek, przyjaciel Kubusia Puchatka, znany jest wszystkim maluchom jako sympatyczna, ale bojaźliwa postać, której zwykle brakowało odwagi. Na przykładzie bohaterów słynnej bajki dzieci dowiedzą się, skąd biorą się lęki oraz jak należy je oswajać. Warsztaty dla rodzin z dziećmi będą skupione na rozmowie i wspólnej zabawie rodziców z pociechami.

Uczestnicy warsztatów będą nie tylko uczyć się nazywać lęki, lecz również stworzą swoją interpretację Kubusia Puchatka. Do powstania prac posłuży duży karton, kredki, kolorowy papier i klej. Małym artystom będą pomagać wyszkoleni animatorzy, którzy dodatkowo będą malować buzie wszystkich chętnych maluchów specjalnymi farbkami. Współorganizatorem akcji jest Fundacja Big Love Story, która wspiera kształtowanie prawidłowych relacji w rodzinie opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Warsztaty pt. „Kubuś Puchatek oswaja lęki” odbędą się 13 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ul. Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia będą prowadzone od 13:00 do 17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.