„Sopot dawniej i dziś” – wystawa projektu SENIOR.jpg

22 Gru

Senior i nowe technologie? Dziadek pożyczający od wnuczki dodatkową pamięć do aparatu fotograficznego? Babcia zabierająca wnuka na wystawę swoich zdjęć? Sopot – ten dzisiaj i ten wczoraj – znalazł swoje odbicie w pracach grupy seniorów, którym dzięki projektowi Sopockiej Biblioteki nieobce stały się nowe technologie, praca z komputerem i obiektywem. Od kilku dni na pierwszym piętrze Urzędu Miasta w Sopocie można podziwiać prace uczestników projektu SENIOR.jpg . Projekt jest realizowany przez Bibliotekę Sopocką, która jest także organizatorem wystawy.

SENIOR.jpg, dofinansowany z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, to projekt skierowany do sopockich seniorów, poświęcony w całości fotografii. Cykl spotkań realizowany był od kwietnia do grudnia 2016 roku we wnętrzach Sopoteki, na terenie Muzeum Grodzisko, w profesjonalnym studio w Sopockiej Szkole Fotografii i w przestrzeni naszego miasta.

sopo

Wystawa „Sopot dawniej i dziś” to wystawa wielkoformatowych wydruków zdjęć uczestników projektu, którą przygotowali seniorzy w trakcie spacerów fotograficznych po naszym mieście. Pracownicy Biblioteki Sopockiej przygotowali skany archiwalnych zdjęć Sopotu, które na tabletach lub wydrukach uczestnicy zadania mogli zabrać ze sobą na spacer, odszukali i w tym samym ujęciu sfotografowali. Z takich porównań i nie tylko z takich, została utworzona właśnie ta wystawa.

Wystawę można oglądać do 17.01.2017 r.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.