Smogopedia w Centrum Nauki EXPERYMENT

7 Lis

W piątek, 10 listopada Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza do świętowania obchodów SPiN Day w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia będzie SMOGOPEDIA, czyli wszystko o zjawisku smogu.

Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki jest to coroczne, globalne wydarzenie pokazujące wpływ i zasięg wszystkich światowych centrów i muzeów nauki. Obchody połączone są ze Światowym Dniem Nauki dla Pokoju i Rozwoju (World Science Day for Peace and Development – WSDPD), obchodzonym przez państwa ONZ. W Polsce w promocji wydarzenia biorą udział instytucje zrzeszone w ramach Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPiN) zawiązanego w 2013 roku.

W tym dniu w wielu centrach i muzeach na całym świecie zaplanowano specjalne atrakcje.
W EXPERYMENCIE obchody SPiN Day 2017 w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki odbędą się pod nazwą SMOGOPEDIA, czyli wszystko o zjawisku smogu.

W programie:

• warsztaty otwarte – wykonywanie doświadczeń związanych z zanieczyszczeniami powietrza, takimi jak smog, dziura ozonowa czy efekt cieplarniany (godz. 10.00–13.00).

• Smogopedia – pokaz na scenie poruszający temat zanieczyszczeń powietrza, w trakcie którego będzie można dowiedzieć się między innymi, jak powstaje smog i czy można go zrobić w butelce (godz.11.15 i 12.45).

• miniwykład „Dotknąć smog” – poświęcony zagadnieniu smogu oraz problemów globalizacji (godz. 10.15 i 11.45).

• miniwykład „Pokonać smoga” – w czasie którego edukatorzy EXPERYMENTU opowiedzą
o rodzajach smogu, przyczynach jego powstawania i sposobach zapobiegania zjawisku (godz. 10.45 i 12.15).

W godzinach od 10.00–13.00 EXPERYMENT zaprasza również do udziału w kreatywnych konkursach z nagrodami.

Polskie obchody Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki – SPiN Day objął patronatem Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezes Polskiej Akademii Nauk.

Wszystkie aktywności w ramach SPiN Day są dostępne w ramach ceny biletu na wystawę.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.