Sieciaki na wakacjach nad morzem

13 Lip

Akcja edukacyjna realizowana pod hasłem Sieciaki na wakacjach, której inicjatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, już 16 i 17 lipca, zawita do województwa pomorskiego. Organizatorzy zapraszają rodziców i dzieci do wzięcia udziału w dwóch piknikach: 16 lipca, w Gdańsku, w Parku Reagana oraz 17 lipca, w Starogardzie Gdańskim na rynku. Celem akcji jest edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.

Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. W trakcie pikników dzieci uczą się, jak unikać zagrożeń w internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz dowiadują się, jak chronić swoją prywatność, a także, jakie zagrożenia mogą nieść za sobą internetowe znajomości. Pikniki edukacyjne, w ramach akcji Sieciaki na wakacjach, są organizowane od 2006 roku. Do tej pory, w corocznej, ogólnopolskiej akcji piknikowej poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z internetu, wzięło udział ponad 100 tysięcy dzieci – młodych internautów.

Pikniki gdański i starogardzki przyciągną dzieci i ich rodziny wieloma atrakcjami. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl, którego celem jest edukacja na rzecz bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Dzieci uczą się – bawiąc. Wzorem lat ubiegłych przygotowano bogatą ofertę edukacyjną. Młodzi internauci, biorący udział w zabawie, będą mogli zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie w internecie, a uczestnicząc w konkursach – otrzymać materiały edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji.

Na wszystkich uczestników czekać będzie 5 wyjątkowych stanowisk gwarantujących doskonałą zabawę:
Megacentrum Zabezpieczeń – stanowiska komputerowe, wyposażone w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę. Dzieci mają tu możliwość skorzystania z edukacyjnych gier komputerowych m.in. Sieciaki – Misja Bezpieczny Internet, quizów, czy kursów e-learning;
SiecioKino – miejsce, w którym najmłodsi mogą obejrzeć kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Po emisji dzieci mają możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym mogą wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w sieci i zdobyć nagrody;
Strefa malucha – miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy imprezy mogą bawić się, korzystając z mobilnej wyspy Orange, gdzie znajdują się bezpieczne aplikacje. Dostępne są tu również kolorowanki oraz karty zadań dla najmłodszych oraz materiały edukacyjne dla ich opiekunów;
SiecioMat Losujący – dwa stanowiska z ekranami dotykowymi, gdzie dzieci odpowiadają na pytania quizowe na temat bezpieczeństwa w internecie i mogą sprawdzić wiedzę nabytą podczas pikniku;
Sieciakowa Strefa Rozrywki – stoisko, w którym dzieci mogą m.in. kolorować sieciakowe ilustracje i rozwiązywać quizy, rebusy i zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online. W tym miejscu każdy uczestnik może sobie wykonać samodzielnie przypinkę z sieciakową grafiką.

Wszelkie informacje na temat działań prowadzonych w ramach akcji Sieciaki na wakacjach można znaleźć na fanpage’u projektu na Facebooku pod adresem www.facebook.com/ProjektSieciaki. Tam dostępny jest m.in. spis planowanych imprez edukacyjnych organizowanych w wakacje przez lokalnych partnerów w całej Polsce.

Poprzez platformę edukacyjną Fundacji pod adresem www.edukacja.fdds.pl/materialy/sieciaki-na-wakacjach-w-twoim-miescie-2016.php można zgłosić chęć przeprowadzenia imprezy dla dzieci w miejscowościach na terenie całej Polski, a także zamówić bogaty pakiet edukacyjny przeznaczony dla organizatorów.

Akcja realizowana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Pikniki odbędą się:
Gdańsk – 16 lipca br., w godz. od 14:00 do 17:00, Park Reagana
Starogard Gdański – 17 lipca br., w godz. od 10:00 do 13:00, Starogardzki Rynek.

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.